اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک

پنل تلویزیون پاناسونیک را می توان مهم ترین بخش این دستگاه نامید که صورت بروز اشکال فنی در آن، تلویزیون عملا از کار افتاده و کارایی خاصی نخواهد داشت. هر گونه آسیب به این بخش با هزینه‌های بالایی برای کاربر همراه بوده و ممکن است نیاز به تعویض کلی این قطعه پیدا شود.

کارشناسان نمایندگی پاناسونیک حداکثر تلاش خود را برای تعمیر این بخش حیاتی می‌ نمایند تا مشتریان متحمل هزینه های اضافه نگردند. با این وجود، برخی اوقات تعمیر پنل بسیار دشوار بوده و عملا به صرفه نیست. در این شرایط با نظر کارشناس، پنل تعویض می شود.

در ادامه مطلب به مشکلاتی که افراد را مجبور به تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون می کند خواهیم پرداخت. درباره نشانه های خرابی پنل و راه های رفع مشکلات آن را بررسی کرده و شما را با خدمات نمایندگی تلویزیون پاناسونیک آشنا خواهیم کرد. با ما تا انتهای نوشتار همراهی کنید.

تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک چه زمانی اتفاق می افتد؟

تلویزیون وسیله ای پر مصرف در منزل است. روشن بودن طولانی مدت و خاموش و روشن شدن مکرر آن، هر دو در طول عمر مفید تلویزیون موثرند.  با این وجود بروز ایراد در تلویزیون در طول زمان، امری طبیعی است. خرابی قطعات و نیاز آنها به تعمیر یا تعویض از مواردی است که ممکن است برای هر دستگاه تلویزیون با هر درجه از کیفیت رخ دهد.

در تلویزیون Panasonic هم برخی قطعات مانند پنل به مرور زمان و یا در اثر استفاده نادرست دچار خرابی می شوند. گاه پس از این مرحله قطعه مزبور قابل تعمیر نبوده و باید تعویض شود. از جمله این موارد تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک است که معمولا پس از تخریب آن الزامی است.

تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک

علل خرابی پنل تلویزیون کدامند؟

علائمی که نیاز به تعمیر پنل تلویزیون را به ما اعلام می کند موارد زیر است:

  • تیره شدن تصویر
  • پخش رنگ در پنل
  • عدم وجود تصویر
  • عدم وجود صدا
  • وجود خط عمودی روی صفحه نمایش

کارشناس فنی با دیدن این علایم مشکل را تشخیص داده و تنها پس از این مرحله دستگاه را تعمیر می کند.

پنل تلویزیون به چه علت خراب می شود؟

گاه با وجود کارکرد ملایم و عادی تلویزیون، پنل دچار خرابی شده و تلویزیون را از کار می اندازد. علل مختلفی برای این مورد وجود دارد که مهمترین آنها شامل موارد زیر است:

وارد آمدن ضربه: لازم است محلی مطمئن برای قرار گرفتن تلویزیون تعیین شود. جایی که از ضربه و سقوط مصون باشد. وارد آمدن ضربه شدید و ناگهانی بعضی بخشهای آن از جمله پنل را دچار آسیب می کند.

آب خوردگی تلویزیون پاناسونیک: وسایل الکترونیکی نسبت به تماس با آب حساس بوده و صدمه می بینند. از جمله مواردی که باعث خرابی و تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک می شود تماس این بخش با آب یا محیط بسیار مرطوب است.

نوسانات شدید جریان برق: کم و زیاد شدن ناگهانی جریان الکتریسیته به وسایل برقی شوک وارد می کند. استفاده از محافظ، تا حدی از انتقال نوسانات برق به وسیله پیشگیری می کند. اما نوسانات شدید می تواند پنل را بسوزاند. 

شکستگی پنل: سقوط تلویزیون از روی میز به هر دلیل یا حمل غیر استاندارد آن ممکن است  باعث شکستگی صفحه نمایش یا شکستگی پنل تلویزیون پاناسونیک شود.

سوختگی پیکسل ها: پیکسل های تلویزیون توسط ترانزیستور و به صورت گروهی کنترل می شوند. گاهی بروز مشکلاتی در ترانزیستور باعث خاموش شدن پیکسل ها می شود که به سوختگی پیکسل معروف است. تشخیص این موضوع قدری پیچیده بوده و تنها توسط کارشناس مجرب امکان پذیر است.

چرا و در چه شرایطی تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک توصیه می شود؟

همه ما مایلیم تا وسایل برقی خود را از انواع با کیفیت تهیه کنیم و از آنها خوب مراقبت کنیم. اما با وجود تمام این مراقبتها گاهی وسایل خراب می شوند. در این مرحله نیز تمایل عمومی به حفظ قطعات اصلی و اوریجینال دستگاه است. زیرا این بخش ها فابریک بوده و ویژه همان دستگاه تهیه شده اند. اما گاهی شرایطی پیش می آید که به ناچار تصمیم به تعویض آنها می گیریم. اما در مورد پنل تلویزیون از آن جا که تعویض پنل با قیمت تلویزیون برابری می کند، لذا برای کاربر به صرفه نبوده و پیشنهاد نمی شود. برای انجام تعمیرات پنل پاناسونیک می توانید به نمایندگی مجاز و معتبر پاناسونیک مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *