اشتراک گذاری

نقاط سفید روی تصویر تلویزیون پاناسونیک

بسیاری از کاربران ممکن است که هنگام تماشای یک فیلم و یا استفاده از تلویزیون پاناسونیک خود متوجه نقطه های سفیدی بر روی تصویر آن شوند. در این شرایط ممکن است که کاربر دچار سردرگمی شده و نداند که برای رفع این مشکل باید چه کاری انجام دهد پس این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا با علت ایجاد نقاط سفید روی تلویزیون پاناسونیک خود آشنا شده و بدانید که برای رفع آن چه اقداماتی نیاز است. یکی از خدمات مرکز ما تعمیر تلویزیون پاناسونیک در منزل است که با یک تماس میتوانید به راحتی از این خدمات استفاده کنید.

نقاط سفید روی تصویر تلویزیون پاناسونیک

دلایل ایجاد نقطه های سفید بر روی تصویر تلویزیون پاناسونیک

خرابی بک بک لایت

یکی از دلایل ایجاد نقاط سفید روی تصویر تلویزیون ، خرابی بک لایت تلویزیون پاناسونیک است. این قطعه نور پس زمینه را در صفحه نمایش های ال ای دی و ال سی دی تامین می کند. بک لایت از تعدادی لامپ تشکیل شده است که نور این لامپ ها را توسط یک منشور در سطح تصویر گسترده می کند. اگر در فاصله کانونی بین لامپ و منشور مشکل ایجاد شود ، نور تولید شده در بعضی قسمت های صفحه بیشتر متمرکز می شود و همین موضوع باعث می شود تا نقطه های سفید بر روی صفحه تلویزیون پاناسونیک شما تشکیل شوند.

همچنین مواردی مانند شکسته شدن پایه های نگهدارنده یا قدیمی شدن لامپ های LED می تواند موجب به هم خوردن فاصله بین منشور و لامپ ها شود که در این صورت نیز بک لایت به درستی عمل نکرده و نمی تواند نور را در همه سطح یکسان گسترش دهد که در این حالت نیز نقاط سفیدی روی تصویر تلویزیون پاناسونیک شما ایجاد می شوند.

این مقاله را از قلم نیندازید : کم شدن نور تلویزیون پاناسونیک

خرابی پیکسل ها

از موارد دیگری که می تواند باعث ایجاد نقطه های سفید بر روی تصویر تلویزیون پاناسونیک شود ، خرابی پیکسل ها است. صفحه نمایش همه تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی از تعداد زیادی پیکسل تشکیل شده اند که کنار هم قرار گرفتن این پیکسل ها باعث نمایش رنگ های مختلف از جمله سفید بر روی صفحه نمایش تلویزیون می شود بدیهی است که با خراب شدن هر یک یا تعدادی از پیکسل ها ، مشکلاتی مانند ایجاد نقاط سفید روی تصویر تلویزیون پاناسونیک بروز می کنند.

داغ شدن تلویزیون پاناسونیک

گرم شدن بیش از اندازه و یا داغ کردن تلویزیون می تواند یکی دیگر از دلایل ایجاد نقاط سفید روی صفحه تلویزیون پاناسونیک شما باشد. داغ کردن دستگاه می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که برخی از آنها عبارتند از: ضربه وارد شدن به تلویزیون ، تغییر مکان منشور یا رفلکتور. که تغییر مکان منشور بیشتر در مدل های کم کیفیت تر تلویزیون پاناسونیک اتفاق می افتد. معمولا برای جلوگیری از داغ شدن دستگاه پیشنهاد می شود که مدتی در طول روز ، تلویزیون خود را خاموش کنید.

نوسانات برق

یکی از مشکلات رایجی که می تواند به نقاط مختلف تلویزیون شما آسیب برساند نوسانات برق است. مثلا نوسانات برق می تواند باعث تغییر فاصله کانونی منشور شده و در نتیجه باعث بروز مشکلاتی مانند ایجاد نقطه های سفید بر روی تصویر تلویزیون پاناسونیک شما شود. بهترین کار برای جلوگیری از این اتفاق این است که برای تلویزیون خود از یک محافظ برق با کیفیت استفاده کنید.

خراب شدن مدارها یا خازن ها

خراب شدن مدارها یا خازن های تلویزیون که می تواند در اثر عواملی مانند : خرابی کابل فلت تصویر و کابل برد به وجوداید یکی دیگر از مواردی است که باعث ایجاد نقاط سفید روی صفحه تلویزیون می شود که در این صورت برای تعویض یا تعمیر این بخش ها باید از یک تعمیر کار ماهر کمک بگیرید.

استفاده از کابل نامرغوب

همانطور که می دانید در همه تلویزیون های امروزی برای نمایش تصویر از کابل HDMI استفاده می شود حال اگر شما برای این کار از یک کابل نامرغوب یا تقلبی استفاده کنید احتمال دارد که بر روی صفحه نمایش تلویزیون پاناسونیک شما لکه های سفیدی ایجاد شود.

به هم خوردن تنظیمات تلویزیون

اگر تنظیمات تلویزیون خود را به اشتباه تغییر داده باشید به طوری که تعادل نور و رنگ را در این بخش به هم زده باشید در نتیجه نور و رنگ به درستی به همه صفحه نمایش شما نمی رسد و ممکن است که در بعضی قسمت های تصویر تلویزیون پاناسونیک خود نقاط سفیدی را مشاهده کنید.

آسیب دیدگی پنل

خود پنل نمایشگر تلویزیون نیز ممکن است دچار آسیب دیدگی یا نقص فنی شود که منجر به ظاهر شدن نقاط سفید روی صفحه می شود. این موارد ناشی از فشار زیاد به صفحه، ضربه یا استفاده طولانی مدت می باشد. این نقاط در اندازه های مختلف می باشند و به صورت تصادفی یا در یک ناحیه خاص ظاهر می شوند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید