اشتراک گذاری

تعمیر مین برد تلویزیون پاناسونیک

امروزه اکثر افراد در منزل خود یا محل کار ، یک تلویزیون هوشمند پانسونیک یا دیگر برندها را دارند. تلویزیون های نسل جدید ویژگی های منحصر بفردی دارند اما در مقابل نیز هر کدام بر اساس مدل و نوع تلویزیون حساسیت هایی داند که در صورت بی توجهی به آنها این دستگاه دچار آسیب هایی می شود که یکی از این آسیب ها خرابی مین برد تلویزیون پاناسونیک است.

مین برد یکی از اجزای اصلی تلویزیون های هوشمند پاناسونیک یا دیگر برندها است که وظیفه ارسال دستور به سایر بخش ها را دارد. بر روی مین برد پردازشگر تلویزیون ، رم ، ورودی و خروجی های مختلف از جمله ورودی صدا ، تصویر ، یو اس بی و HDMI نصب می شود.

مین برد تلویزیون پاناسونیک

نشانه های خرابی مین برد تلویزیون پاناسونیک

قطع شدن صدا تلویزیون

یکی از نشانه هایی که بعد از مشاهده آن باید به سراغ درست کردن مین برد تلویزیون پاناسونیک خود بروید، قطع شدن صدا در تلویزیون پاناسونیک است. هنگامی که تلویزیون خود را روشن کردید و متوجه شدید که صدایی از آن پخش نمی شود ، ابتدا کابل مربوطه را چک کنید اگر که مشکل برطرف نشد یعنی تلویزیون پاناسونیک شما خراب شده است.

قطع شدن تصویر

ممکن است که شما تلویزیون پاناسونیک خود را روشن کرده و متوجه شوید چراغ روشن شدن ان به حالت چشمک زن در آمده است این یعنی دستگاه به طور صحیح روشن شده است ولی تصویری پخش نمی شود در این حالت پس از اطمینان از سالم بودن کابل مربوطه باید به سراغ بررسی و به احتمال زیاد تعمیر مادربرد تلویزیون پاناسونیک خود بروید.

روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

در این حالت تلویزیون شما ناگهان خاموش می شود و به هیچ عنوان نیز روشن نمی شود. مشکل روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک به دلیل استفاده نکردن از محافظ برق با کیفیت و یا وصل کردن مستقیم تلویزیون به پریز برق است که در صورت مشاهده چنین نشانه ای حتما باید به سراغ تعمیر مین برد تلویزیون Panasonic خود بروید.

هنگ کردن تلویزیون پاناسونیک

یکی از نشانه هایی که بعد از مشاهده آن به احتمال زیاد باید به سراغ درست کردن مادربرد تلویزیون پاناسونیک خود بروید ، هنگ کردن ان است. در این حالت تصویر تلویزیون شما ثابت شده و حرکتی نمی کند و ممکن است که صدا به طور کامل پخش شده ولی هر چه سعی می کنید تا تصویر یا شبکه را عوض کنید ، موفق نمی شوید.

از کار افتادن پورت HDMI

از نشانه های دیگری که بعد از مشاهده ان به احتمال زیاد باید به سراغ درست کردن مین برد تلویزیون پاناسونیک خود بروید ، از کار افتادن پورت HDMI آن است. البته ابتدا بهتر است که این پورت را توسط یک کابل دیگر  بررسی کرده و مطمئن شوید تا اشکال از کابل دستگاه نباشد.

دلایل خرابی مین برد تلویزیون Panasonic

 • استفاده از کابل نامرغوب HDMI
 • استفاده مداوم و طولانی از تلویزیون پاناسونیک
 • نفوذ آب یا مایعات به داخل تلویزیون
 • عدم استفاده از محافظ برق مناسب و با کیفیت
 • نوسانات برق

روش های جلوگیری از خراب شدن مین برد تلویزیون پاناسونیک

 • محافظت در برابر نوسانات برق: استفاده از محافظ برق یا استابلایزر برای جلوگیری از آسیب به تلویزیون در اثر نوسانات برق.
 • جلوگیری از گرم شدن بیش از حد: تهویه مناسب اطراف تلویزیون و عدم قرار دادن آن در معرض نور مستقیم خورشید یا منابع گرما.
 • نظافت: تمیز کردن گرد و غبار از روی تلویزیون به طور مرتب.
 • عدم ضربه و فشار: خودداری از وارد کردن ضربه و فشار به تلویزیون.
 • استفاده از ولتاژ مناسب: استفاده از ولتاژ مناسب با مدل تلویزیون.
 • به روز رسانی نرم افزار: به روز رسانی نرم افزار تلویزیون به آخرین نسخه.
 • خاموش کردن کامل: خاموش کردن کامل تلویزیون بجای استفاده از حالت آماده به کار.
 • عدم استفاده از دستگاه در هنگام رعد و برق: عدم استفاده از تلویزیون در هنگام رعد و برق و طوفان.

روش تعمیر مین برد تلویزیون پاناسونیک

برای درست کردن تلویزیون پاناسونیک ابتدا باید تلویزیون را بر روی یک سطح صاف و بدون پستی و بلندی قرار دهید. سپس دستگاه را بر روی سطح بخوابانید و پیچ های پشت ان را باز کنید. حال قطعه ای را مشاهده خواهید کرد که جک های صدا و تصویر بر روی آن نصب شده است که این همان مین است. سپس به آرامی تمامی اتصالات مین برد را باز کردن و ان را از جای خود بیرون بیاورید و قسمت خراب شده را تعمیر کنید و یا به طور کل Main board تلویزیون پاناسونیک را تعویض کنید. البته تعویض یا تعمیر مادربرد تلویزیون Panasonicحتما باید توسط یک تکنسین ماهر در این زمینه و در نمایندگی پاناسونیک انجام گیرد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید