اشتراک گذاری

قطع شدن صدا در تلویزیون پاناسونیک

یکی از مشکلات کلافه کننده ای که ممکن است برای انواع و اقسام تلویزیون های موجود در بازار رخ دهد، قطعی صدا است. تصور کنید در حین تماشای فیلم هیجان انگیزی هستید و ناگهان صدای دستگاه قطع می شود. برای رفع این مشکل چه کار می کنید؟ اگر از آن دسته از افراد هستید که ضربه زدن به بدنه ی تلویزیون را برای بازگشت دوباره ی صدا انتخاب می کنند، باید بدانید که احتمال دارد باعث افزایش حجم خرابی های تلویزیون مورد استفاده شوید. ادامه ی مقاله ی پیشرو را از دست ندهید تا به شما بگوییم برای رفع معضل قطع شدن صدا در تلویزیون پاناسونیک باید چه کار کرد.

قطع شدن صدا در تلویزیون پاناسونیک

تعمیر مشکل قطع شدن صدا در تلویزیون پاناسونیک

مشکل قطع شدن صدا در تلویزیون پاناسونیک دارای دلایل جزیی و کلی مختلفی است. به طور کلی می توان رایج ترین علل ظهور این مشکل را به سه دسته تقسیم کرد. در واقع اغلب اوقات تعمیر قطعی صدای تلویزیون Panasonic براساس یکی از سه راه زیر صورت می پذیرد :

1. ترمیم وضعیت مین برد تلویزیون پاناسونیک

مین برد تلویزیون پاناسونیک ، مهم ترین بخش یک تلویزیون امروزی است. تمامی پردازش های مرتبط با صدا و تصویر در مین برد شکل می گیرند. یک اختلال کوچک و جزیی در ساختار تشکیل دهنده ی مین برد مساوی است با قطع شدن کلی صدا و تصویر تلویزیون. این مشکل ممکن است با قطع و وصل شدن پی در پی نمایان شود. به هر حال خرابی مین برد مسئله ی مهمی است که می تواند پس از مدتی به خاموشی کامل تلویزیون ختم شود.

2. تنظیم دوباره ی Setting تلویزیون پاناسونیک

مشکل قطع شدن صدا در تلویزیون پاناسونیک را می توان خیلی ساده با تنظیمات دوباره ی دستگاه برطرف کرد. احتمال اینکه به صورت ناخودآگاه صدای تلویزیون را قطع کرده باشید، همواره وجود دارد. موضوع آپدیت نبودن سیستم عامل تلویزیون نیز گاهی به اختلالات فنی ختم خواهد شد. وضعیت تنظیماتی تلویزیون را بررسی کنید.

3. تعمیر اسپیکرهای موجود در تلویزیون پاناسونیک

اولین دلیلی که برای پیدایش مشکل قطع شدن صدا در تلویزیون پاناسونیک به ذهن کاربر می رسد، خرابی اسپیکرهای تعبیه شده در تلویزیون است. اصابت ضربه، آبخوردگی، نفوذ مایعات شیمیایی و انباشته شدن ذرات گرد و غبار عمده ترین مسائلی هستند که منجر به خرابی اسپیکر می شوند. برای رفع خرابی اسپیکر تعمیرات تخصصی الزامی است.

هزینه تعمیر مشکل قطعی صدای تلویزیون Panasonic

همان طور که در بخش قبلی عنوان شد، مشکل قطع شدن صدا در تلویزیون پاناسونیک دارای دلایل متعددی است. بنابراین نمی توان یک هزینه ی ثابت و مشخص برای رفع مشکل قطعی صدا تعیین کرد. متاسفانه مین برد قطعه ی مهم و گران قیمت تلویزیون به شمار می رود.

در نتیجه هیچ گاه هزینه ی تعمیر مین برد با رفع اختلالات جزیی تلویزیون یکسان نخواهد بود. اما جای نگرانی نیست. نمایندگی رسمی پاناسونیک بالاترین سطح از خدمات تخصصی خود را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی امکان پذیر عرضه می نماید.

هزینه تعمیر قطعی صدای تلویزیون پاناسونیک

سوالات متداول کاربران

چرا صدای تلویزیون من مدام قطع می شود؟

اتصال ضعیف در دستگاه یا دستگاه های خارجی نیز می تواند باعث قطع صدا شود. ابتدا مطمئن شوید که اتصالات کابل آسیب ندیده و در هر دو انتها محکم شده باشند. در صورت نیاز، کابل را تعویض کنید. درصورتیکه پورت دیگری در تلویزیون شما موجود است، به آن وصل شوید.

چرا صدای تلویزیون پاناسونیک من در برنامه ی نتفلیکس قطع می شود؟

اطمینان حاصل کنید که بلندگوها به درستی به گیرنده وصل شده اند. اتصالات HDMI یا optical را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی وصل شده اند. سعی کنید انتهای کابل HDMI/اپتیکال را برعکس کنید یا از یک کابل جایگزین استفاده کنید.

2.4/5 (5 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید