اشتراک گذاری

تعمیر برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک

تلویزیون های امروزی ساختار سازنده ی پیچیده ای دارند. یکی از بردهای اصلی تلویزیون پاناسونیک و یا سایر برندهای موجود در بازار، برد اینورتر است.  برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک قطعه ی مهمی است که به نوعی همکار بک لایت به شمار می رود. اگر تلویزیون شما صفحه ی سیاهی را نشان می دهد و در واقع قدرتی در نمایش تصاویر ندارد، ممکن است با خرابی برد اینورتر رو به رو باشید. ادامه ی این مطلب را از دست ندهید تا شما را با جوانب کلی خرابی برد اینورتر تلویزیون Panasonic آشنا سازیم.

تعمیر برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک

جایگاه برد اینورتر در تلویزیون پاناسونیک

برد اینورتر قطعه ی دیجیتالی و با اهمیتی برای ظهور تصاویر در پنل تلویزیون است. این قطعه وظیفه ی روشن کردن بک لایت تلویزیون پاناسونیک را بر دوش می کشد. بنابراین زمانی که اختلالی در روند کاری برد اینورتر ایجاد شود، بک لایت نیز قدرت خود را در پروسه ی شکل گیری تصاویر واضح از دست می دهد. این برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک است که نیروی برق شهری را به بک لایت منتقل کرده و باعث روشن شدن آن می شود. چرخه ی ایجاد تصاویر در تلویزیون کاملا وابسته به صحت برد اینورتر است.

خرابی برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک چه نشانه ای دارد؟

همان طور که اشاره شد، اگر تلویزیون با وجود روشن بودن پاور قادر به نمایش تصاویر نباشد، احتمال خرابی برد اینورتر وجود دارد. در چنین شرایطی صدای شبکه ی در حال پخش به گوش می رسد. از طرفی اگر از نزدیک به صفحه ی تلویزیون نگاه کنید، ممکن است بتوانید تصاویر را در فضای تاریک تشخیص دهید. چراکه تلویزیون خاموش نیست و کلیه ی مراحل پردازشی نمایش تصویر انجام می شود، اما نور پس زمینه ای از طرف بک لایت وجود ندارد. خرابی برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک با از کار افتادگی بک لایت همراه خواهد شد.

هشدار: کاربر عادی قدرتی در تعمیر برد اینورتر تلویزیون Panasonic نخواهد داشت.

متاسفانه یکی از راهکارهای اشتباهی که کاربران عادی برای تعمیر برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک و یا دیگر اجزای آن ممکن است انجام دهند، ضربه زدن به قسمت پشتی پنل دستگاه است. اکیدا توصیه می کنیم از این کار بپرهیزید. تلویزیون های امروزی ساختار ظریف و حساسی دارند و نسبت به ضربه واکنش نشان می دهند. اصابت ضربه می تواند موجب آسیب قطعات گران قیمتی چون پنل و مین برد شود.

به طور کلی خرابی برد اینورتر تلویزیون Panasonic یک اختلال پیچیده است که باید زیر نظر کارشناسان مجرب تعمیر شود. دستکاری های ناشیانه را از یاد ببرید. خاموش و روشن کردن چندین باره ی تلویزیون نیز به هیچ عنوان کارساز نخواهد بود. اگر تصویری در تلویزیون دیده نمی شود، آن را خاموش کرده و نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

این مقاله را از قلم نیندازید : تعمیر مین برد تلویزیون پاناسونیک

برد اینورتر معیوب تلویزیون باید تعمیر شود یا تعویض؟

اینکه می توان خرابی های برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک را تعمیر کرد یا خیر، نیازمند اعمال مراحل تخصصی عیب یابی است. با استفاده از سرویس های تعمیر در محل نمایندگی رسمی پاناسونیک می توانید طی مدت زمان کوتاهی از اختلالات ساختاری برد اینورتر رهایی بیابید. اگر تعویض قطعه برای استفاده ی دوباره از تلویزیون ضرورت یابد، نمایندگی پاناسونیک به طور حتم از نمونه های اورجینال سازگار با نوع و مدل تلویزیون استفاده خواهد کرد.

لازم به ذکر است که کلیه ی خدمات و سرویس های این دپارتمان تخصصی دارای گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی هستند. ریسک مراجعه به مراکز ناشناس را فراموش کنید. چرا که تعویض برد اینورتر با نمونه ی تقلبی می تواند باعث سوختگی بک لایت و ایجاد اتصالی های دردسرساز درونی شود.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید