اشتراک گذاری

دلیل نمایش خطوط در تصویر تلویزیون چیست؟

یکی از مشکلات رایج تلویزیون ها از جمله تلویزیون های پاناسونیک ، نمایش خطوط در تصویر تلویزیون است. به طور کلی تلویزیون دستگاه پرمصرفی است که خرابی تصویر آن می تواند ریشه در بی احتیاطی های کاربر و یا استهلاک قطعات درونی سیستم داشته باشد. نمایش خطوط در تصویر تلویزیون هم از این قاعده مستثنی نیست. اما اگر کنجکاو هستید بدانید دقیقا خرابی کدام بخش از تلویزیون به ظهور خط های باریک و پهن در تصویر تلویزیون ختم می شود، ادامه ی این مقاله را از دست ندهید.

نمایش خطوط در تصویر تلویزیون

حالت های مختلف نمایش خطوط در تصویر تلویزیون

دو حالت کلی برای نمایش خطوط در تصویر تلویزیون وجود دارد که عبارتند از:

1. پیدایش خطوط عمودی در صفحه نمایش تلویزیون پاناسونیک

نمایش خطوط در تصویر تلویزیون پاناسونیک، بیشتر مواقع می تواند به صورت عمودی باشد. اصلی ترین دلیل شکل گیری خط های عمودی در صفحه نمایش تلویزیون، کهنه شدن دستگاه است. در واقع هرچه که شما از تلویزیون استفاده ی بیشتری داشته باشید، درصد پیدایش خطوط عمودی در تصویر را افزایش می دهید.

این معضل فارغ از نوع، مدل و برند سازنده ی تلویزیون رخ می دهد و محدود به برند پاناسونیک نیست. قطعه ای که با خرابی خود این خط های عمودی تلویزیون را ایجاد می کند، برد تیکان است. کاربران عادی چندان با کارایی برد تیکان آشنا نبوده و زمانی که نام آن را از تعمیرکار می شنوند، عموما کمی گیج می شوند. طبیعی است که با شنیدن نام برد تیکان نتوانید درک کنید مشکل اصلی تلویزیون چیست.

اما وظیفه ی برد تیکان با تمام پیچیدگی هایش ساده است. این قطعه همکار مین برد تلویزیون است و به پردازش فرکانس های مختلف می پردازد. به هر حال برای تعمیر و تعویض برد تیکان همواره می توانید از نمایندگی رسمی پاناسونیک یاری بگیرید. ما در کنار شما هستیم تا طی مدت زمان کوتاهی شاهد بازیابی کارایی برد تیکان به بهترین شکل ممکن باشید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : آموزش ریست فکتوری تلویزیون پاناسونیک

2. ظهور خط های افقی در نمایشگر تلویزیون

نمایش خطوط در تصویر تلویزیون اگر شامل خط های افقی شکلی باشد، یک قطعی پردازشی در تلویزیون رخ داده است. قطع شدن اطلاعات در یک خط می تواند علل متعددی داشته باشد.

خرابی اتصالات فلت در مسیر ارتباطی آن با پنل تلویزیون، قطع شدن خروجی آی سی پردازشگر فلت، واکنش های نادرست اجزای داخلی در برابر سیگنال های دریافتی و غیر فعال شدن پیکسل های پنل تلویزیون پاناسونیک یا سایر برندهای موجود در بازار از عمده ترین مواردی هستند که پیچیدگی های خاصی دارند و باعث و بانی پیدایش خط های افقی در تصویر می باشند.

این دسته از ایرادات فنی نیازمند دانش به روز کارشناسان مجرب است. متخصصین نمایندگی رسمی پاناسونیک با استفاده از تجهیزات فنی مدرن و تکنیک های برتر دنیای تعمیر تلویزیون مشکلات ذکر شده را تعمیر می نمایند.

تعویض پنل برای برطرف سازی خط های باریک و پهن در تصویر تلویزیون

نمایش خطوط در تصویر تلویزیون یک مشکل بسیار جدی است که با چشم پوشی کاربر می تواند به مرور زمان شدت بگیرد. پیشنهاد می کنیم پیش از افزایش هزینه های تعمیراتی به تعمیر نمایش جزیی خطوط موجود در پنل بپردازید. زمانی که مشکل ظهور خط های باریک و پهن در تصویر تلویزیون گسترش پیدا کند، شما چیز زیادی از تصاویر تلویزیون درک نخواهید کرد.

 در چنین مواقعی راهی جز تعویض پنل نخواهد بود. متاسفانه پنل مهم ترین و گران قیمت ترین بخش تلویزیون است. بنابراین بهتر است پیشگیری را بر درمان مقدم بشمارید و با مشخص کردن تایمی در شبانه روز برای استراحت تلویزیون، تعویض پنل را کنسل نمایید. در هر روی اگر بنابر هر دلیلی با خط های مختلفی در پنل رو به رو هستید، دستگاه را خاموش کنید و با کارشناسان ما جهت دریافت سرویس های تعمیر پنل تلویزیون تماس بگیرید.

نمایندگی رسمی تعمیر تلویزیون پاناسونیک

پاناسونیک نام محبوبی برای تولید دستگاه های دیجیتال است. این کمپانی اجناس باکیفیتی ارائه می دهد که در کشور ما از طرفداران بسیاری برخوردار است. اما سطح کیفی بالای محصولات پاناسونیک سد راهی برای نیاز به تعمیرات نخواهد بود. هیچ دستگاهی مصون از خرابی نیست. آنچه که در این راستا حائز اهمیت است، نحوه ی تعمیر محصولات پاناسونیک است. نمایندگی رسمی پاناسونیک می تواند مناسب ترین گزینه ی پیش روی شما باشد. این مجموعه مرکز معتبر و ایمنی برای فروش و تعمیر انواع تولیدات قدیمی و جدید پاناسونیک است. خاطرنشان می نماییم که تمامی سرویس ها و خدمات نمایندگی رسمی پاناسونیک دارای گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی می باشد.

سوالات متداول کاربران

چه چیزی باعث ایجاد خطوط در صفحه تلویزیون می شود؟

خطوط رنگی عمودی معمولاً در زمانی که برد T-Con به درستی کار نمی کند روی صفحه تلویزیون نشان داده می شود. در بسیاری از مواقع این امر می تواند به سادگی به دلیل سیم کشی هایی باشد که به طور ایمن بسته نشده اند. در مواقع دیگر ممکن است خود برد T-Con معیوب باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

چگونه خطوط راه راه را در تلویزیون خود برطرف کنم؟

کابل های ویدیو یا HDMI را از تلویزیون و همه منابع متصل مانند پخش کننده بلوری یا کنسول خود جدا کنید. سپس، آنها را دوباره وصل کنید. اگر همچنان خطوط را بعد از آن می بینید، باید با نمایندگی پاناسونیک تماس بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید