اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض شکستگی پنل تلویزیون پاناسونیک

هزینه تعمیر شکستگی پنل تلویزیون پاناسونیک چقدر است؟ تعویض پنل تلویزیون Panasonic چگونه انجام می‌شود و آیا تلویزیون مثل روز اول خودش کار خواهد کرد؟ هر اتفاقی ممکن است برای تلویزیون شما بیافتد و تعمیر شود، اما شکستگی آن چطور؟شکستگی پنل تلویزیون پاناسونیک می‌تواند یک آسیب فیزیکی باشد و یک آسیب فیزیکی این‌چنینی نمی‌تواند به هیچ عنوان تعمیر شود، پس باید چه کرد؟

شکستگی پنل تلویزیون پاناسونیک

برای بررسی و عیب یابی و همینطور دریافت خدمات تعمیر تلویزیون پاناسونیک خودتون می تونید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید. 😊

چرا پنل تلویزیون پاناسونیک از کار می افتد؟

همان طور که گفته شد، بی احتیاطی کاربران عامل اصلی خرابی پنل تلویزیون پاناسونیک و سایر برندهای موجود در بازار می باشد. آبخوردگی، اصابت ضربه و حتی استفاده ی طولانی مدت و بی رویه از تلویزیون می تواند پنل تلویزیون را از عملکرد اصلی خود دور سازد. آسیب دیدگی فلت های انتقال دهنده تصویر در پنل دردسر بزرگی است که از آبخوردگی سیستم نشات می گیرد. 

در حقیقت این آبخوردگی پنل تلویزیون است که باعث سوختن یا آسیب جدی فلت های ریز درون پنل می شود. به هر حال اگر خطوط عمودی غیر عادی خاصی در نمایشگر تلویزیون مشاهده کردید، هرچه سریع تر نسبت به تعمیر پنل تلویزیون Panasonic اقدام کنید. لازم به ذکر است که در این راستا نمایندگی رسمی پاناسونیک مناسب ترین گزینه ی انتخابی است که کلیه ی مراحل تعمیر پنل را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

علل خرابی پنل تلویزیون کدامند؟

علائمی که نیاز به تعمیر پنل تلویزیون را به ما اعلام می کند موارد زیر است:

  • تیره شدن تصویر
  • پخش رنگ در پنل
  • عدم وجود تصویر
  • عدم وجود صدا
  • وجود خط عمودی روی صفحه نمایش

پنل تلویزیون به چه علت خراب می شود؟

گاه با وجود کارکرد ملایم و عادی تلویزیون، پنل دچار خرابی شده و تلویزیون را از کار می اندازد. علل مختلفی برای این مورد وجود دارد که مهمترین آنها شامل موارد زیر است:

وارد آمدن ضربه

 لازم است محلی مطمئن برای قرار گرفتن تلویزیون تعیین شود. جایی که از ضربه و سقوط مصون باشد. وارد آمدن ضربه شدید و ناگهانی بعضی بخشهای آن از جمله پنل را دچار آسیب می کند.

 

آب خوردگی تلویزیون پاناسونیک

 وسایل الکترونیکی نسبت به تماس با آب حساس بوده و صدمه می بینند. از جمله مواردی که باعث خرابی و تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک می شود تماس این بخش با آب یا محیط بسیار مرطوب است.

نوسانات شدید جریان برق

کم و زیاد شدن ناگهانی جریان الکتریسیته به وسایل برقی شوک وارد می کند. استفاده از محافظ، تا حدی از انتقال نوسانات برق به وسیله پیشگیری می کند. اما نوسانات شدید می تواند پنل را بسوزاند. 

شکستگی پنل

 سقوط تلویزیون از روی میز به هر دلیل یا حمل غیر استاندارد آن ممکن است  باعث شکستگی صفحه نمایش یا شکستگی پنل تلویزیون پاناسونیک شود.

سوختگی پیکسل ها

 پیکسل های تلویزیون توسط ترانزیستور و به صورت گروهی کنترل می شوند. گاهی بروز مشکلاتی در ترانزیستور باعث خاموش شدن پیکسل ها می شود که به سوختگی پیکسل معروف است. تشخیص این موضوع قدری پیچیده بوده و تنها توسط کارشناس مجرب امکان پذیر است.

شکستگی پنل تلویزیون پاناسونیک، تعمیر یا تعویض؟

در تلویزیون‌های LED و LCD، پنل تلویزیون از دو جزء صفحه اصلی (ماژور) و نور پشت صفحه (بک لایت) تشکیل می‌شود. اولی، میزبان پلیت دستگاه است و دومی باعث پخش شدن نورها در تمام سطح پنل به صورت یکنواخت می‌شود. 

اگر به صفحه اصلی ضربه وارد شود و باعث شکستگی پنل تلویزیون پاناسونیک شده باشد، به هیچ عنوان تعمیر شدنی نیست و حتماً باید آن تعویض شود. ولی اگر ضربه وارد شده باعث شکسته شدن صفحه اصلی نشود، این صفحه را می‌تواند تعمیر کرد و در نتیجه از هزینه‌ها کاست.

اینو بخون حتما به کارت میاد : سیاه شدن تلویزیون پاناسونیک

تعمیر و تعویض شکستگی پنل تلویزیون پاناسونیک

تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک چه زمانی اتفاق می افتد؟

تلویزیون وسیله ای پر مصرف در منزل است.روشن بودن طولانی مدت و خاموش و روشن شدن مکرر آن، هر دو در طول عمر مفید تلویزیون موثرند.با این وجود بروز ایراد در تلویزیون در طول زمان، امری طبیعی است. خرابی قطعات و نیاز آنها به تعمیر یا تعویض از مواردی است که ممکن است برای هر دستگاه تلویزیون با هر درجه از کیفیت رخ دهد.

در تلویزیون Panasonic هم برخی قطعات مانند پنل به مرور زمان و یا در اثر استفاده نادرست دچار خرابی می شوند. گاه پس از این مرحله قطعه مزبور قابل تعمیر نبوده و باید تعویض شود. از جمله این موارد تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک است که معمولا پس از تخریب آن الزامی است.

چرا و در چه شرایطی تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک توصیه می شود؟

همه ما مایلیم تا وسایل برقی خود را از انواع با کیفیت تهیه کنیم و از آنها خوب مراقبت کنیم. اما با وجود تمام این مراقبتها گاهی وسایل خراب می شوند. در این مرحله نیز تمایل عمومی به حفظ قطعات اصلی و اوریجینال دستگاه است. زیرا این بخش ها فابریک بوده و ویژه همان دستگاه تهیه شده اند. اما گاهی شرایطی پیش می آید که به ناچار تصمیم به تعویض آنها می گیریم. 

اما در مورد پنل تلویزیون از آن جا که تعویض پنل با قیمت تلویزیون برابری می کند، لذا برای کاربر به صرفه نبوده و پیشنهاد نمی شود. برای انجام تعمیرات پنل پاناسونیک می توانید به نمایندگی مجاز و معتبر پاناسونیک مراجعه نمایید.

هزینه تعمیر پنل تلویزیون پاناسونیک

بسته به نوع، مدل و شدت خرابی موجود در دستگاه متغیر است.  اگر شکستگی خاصی در پنل وجود داشته باشد یا پنل نیم سوز شده باشد، تعویض قطعه الزامی است. متاسفانه این تعویض هزینه ی نسبتا بالایی خواهد داشت. 

اما فراموش نکنید که تعویض پنل باید حتما با نمونه ی اورجینال و اصلی پاناسونیک انجام شود. در غیر این صورت احتمال ناکارآمدی زود هنگام پنل تلویزیون بالاست. با حضور در نمایندگی تلویزیون پاناسونیک قطعات اورجینال زیر نظر کارشناسان جایگزین می شوند.

هزینه تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک

پنل، اصلی‌ترین بخش هر تلویزیون است و بیشترین بها در قطعات یک تلویزیون، مربوط به پنل آن است. بنابراین وقتی بخواهید یک پنل شکسته را با یک پنل نو تعویض کنید، هزینه‌ی آن چیزی در حدود 80 درصد کل قیمت تلویزیون شما خواهد بود. ضمن آن که هزینه شکستگی پنل تلویزیون پاناسونیک به برند و مدل تلویزیون شما بستگی دارد. این هزینه در تلویزیون‌های LCD و LED‌ به مراتب کمتر از تلویزیون‌های OLED با نمایشگرهای منحنی است.

تعمیر و بازیابی تلویزیون پاناسونیک

نمایندگی رسمی پاناسونیک مجموعه ای سیستماتیک و فوق تخصصی است که در مسیر بازیابی و ترمیم کلیه ی عیوب ریز و درشت تلویزیون های پاناسونیک به یاری کاربران می شتابد. این مرکز با شعب متعدد خود در جای جای کشور عزیزمان خدمت رسانی می کند. 

با حضور در نمایندگی مجاز پاناسونیک طی مدت زمان کوتاهی شاهد برطرف سازی عیوب احتمالی تلویزیون های این برند خواهید بود. فرقی ندارد که نوع اختلال تلویزیون مورد استفاده ی شما چیست، گستره ی خدمات نمایندگی رسمی پاناسونیک وسعت بسیاری دارد و تمامی تلویزیون های قدیم و جدید پاناسونیک را در بر می گیرد.

تعویض پنل تلویزیون panasonic

به هیچ عنوان بدون دانش کافی و ابزارآلات مخصوص خودتان دست به تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک نزنید. چرا که هر اشکالی در فرآیند تعویض به وجود آید، می‌تواند به سیستم مرکزی تلویزیون شما آسیب وارد کرده و هزینه‌های بیشتری را روی دست شما بگذارد. 

نمایندگی پاناسونیک IHC با بهره‌گیری از مهندسان توانمند و مدرن‌ترین ابزارآلات تعمیرات در ایران می‌تواند انواع خدمات تعمیر شکستگی پنل تلویزیون پاناسونیک و تعویض پنل آن را با کیفیت تضمینی ارائه کند. تلویزیون شما پس از تعویض پنل، مثل روز اول خودش کار خواهد کرد و هیچ آثاری از پنل شکسته در آن وجود نخواهد داشت.

تعمیر پنل تلویزیون پاناسونیک
3/5 (4 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید