اشتراک گذاری
 • خانه
 • مقالات
 • آموزش ضبط صدا و پیغام تلفن گویا در سانترال پاناسونیک

آموزش ضبط صدا و پیغام تلفن گویا در سانترال پاناسونیک

ضبط صدای سانترال و پیغام تلفن گویا بر روی خطوط شرکت شما یکی از موثر ترین روش ها در زمینه ارتباطات تلفنی است. امروزه تلفن یکی از مهمترین راه های ارتباطی علاوه بر مراجعه حضوری و ارتباط آنلاین بین شرکت و مشتری های آن شرکت است. همین ارتباط منجر شده تا شرکت های سازنده تلفن و تجهیزات مرتبط با تلفن، به طور ویژه ای به سیستم های تلفنی  پیشرفته برای مصارف تجاری نگاه کنند.

تلفن های سانترال و تمامی تجهیزات مربوط به آن به ویژه قابلیت ضبط صدای سانترال دقیقا همان راه ارتباطی موثری است که شرکت ها برای بهبود کیفیت ارتباط تلفنی با مشتریان از آن استفاده می کنند. یکی از امکانات ویژه و بسیار کاربردی در دستگاه های سانترال، ضبط پیغام تلفن گویا یا راهنمای صوتی است.

اگر شما نیز صاحب کسب و کاری هستید و قصد ارتقای کسب و کارتان را دارید، انتقال تماس در تلفن سانترال، بهترین روش برای مدیریت تماس های ورودی به مرکز شما و مدیریت زمان است. همچنین استفاده از دستگاه سانترال علاوه بر صرفه جویی در وقت، وجهه و اعتبار مناسبی به شرکت شما و ارج  و قربی را به مشتریان می دهد.در ادامه قصد داریم تا راهکار هایی را برای ضبط صدای سانترال و ضبط پیغام تلفن گویا سانترال پاناسونیک بیان کنیم.

ضبط صدای سانترال و پیغام تلفن گویا

مراحل ضبط صدای سانترال و پیغام تلفن گویا پاناسونیک

یکی از اولین کارها برای راه اندازی تلفن سانترال پاناسونیک، وصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک است. سپس برای ضبط صدای سانترال ابتدا نیاز است تا راه اندازی دیزا برای سانترال کم ظرفیت مانند مدل های KX-TES824 و KX-TEM824 را انجام دهید و مجموعه ای  از کدهای دستوری را وارد سانترال کنید.

توجه داشته باشید، برای این کار نیاز به یک تلفن هایبرید مدیریتی مدل KX-T7730 روی داخلی 101 دارید. جالب است بدانید شما می توانید این برنامه ریزی ها را از طریق کامپیوتر نیز انجام دهید، اما این روش ضبط پیغام تلفن گویا، از طریق تلفن بسیار راحت تر  و سریعتر خواهد بود.  بعد از وصل شدن تلفن به دستگاه سانترال از طریق جک 01 دستورالعمل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا دکمه ی Program را فشار دهید.
 • کد *#1234 را وارد کنید. با این کد وارد بخش تنظیمات می شوید. به صورت کلی به خاطر داشته باشید که برای ذخیره دستورات باید از کلید store و برای رفتن به مرحله بعدی از کلید SP-Phone و همچنین برای برگشت به عقب از کلید Hold استفاده کنید.
 • در این مرحله کد 414 را وارد کنید و با دکمه Mute دستگاه را از حالت Normal به DISA OGM تغییر بدهید و یک رقم برای شماره پیغام صوتی وارد کنید.

این مقاله برای شما مفید است : آموزش راه اندازی تلفن تحت شبکه VOIP

توجه داشته باشید این عدد باید دقیقا با عددی که در زمان ضبط پیغام صوتی وارد کرده اید یکی باشد.

 • کد 500 را بزنید و دستگاه را از حالت without AA به وضعیت with AA تغییر دهید.

تا به اینجا دیزا را آماده ی وارد کردن داخلی های مد نظر کرده ایم. در واقع تا به اینجا بسیار به تکمیل شدن ضبط صدای سانترال و پیغام تلفن گویا نزدیک شده ایم. حالا زمان آن است تا داخلی ها را روی ارقام 0 تا 9 تعیین کنیم.

برای انجام این کار ابتدا باید کد 501 را وارد کنید و بعد یکی از ارقام 0 تا 9 را وارد کنید. سپس باید داخلی مد نظرتان را که قرار است با زدن آن رقم وارد شده زنگ بخورد، تعیین کنید. به عنوان نمونه برای تعیین داخلی ها ابتدا کد 501 را وارد می کنیم، سپس عدد 5 را فشار می دهیم و در نهایت شماره داخلی مد نظر را وارد می کنیم.

نحوه ی ضبط پیغام تلفن گویا (DISA)

بعد از تعیین داخلی ها می خواهیم مراحل ضبط پیغام تلفن گویا را انجام دهیم، درواقع پیغامی که برای مشتریان باید پخش شود را ضبط کنیم برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 1. کلید Program را فشار دهید.
 2. عدد 9 سپس عدد 1 را وارد کرده و گوشی تلفن را بردارید.
 3. عددی که برای شماره پیغام صوتی مد نظرتان است را وارد کنید و بعد از شندین صدای بوق، پیغامتان را ضبط کنید.
 4. بالافاصله بعد از اتمام پیغام، دکمه Store را بزنید تا پیغام شما ضبط شود.

نکته: برای گوش دادن به پیغام ضبط شده توسط خودتان می توانید کد 921 را وارد کنید، گوشی را بردارید و به پیغام ضبط شده گوش دهید.

نکته: برای تغییر پیغام منشی گویا همانند مراحل بالا عمل کنید با این تفاوت که در مرحله سوم، بعد از وارد کردن عدد 9 سپس 1 نیاز است تا عدد 1 را وارد کنید و بعد از شنیدن صدای بوق، پیغام خود را ضبط کنید. فراموش نکنید که بعد از اتمام کلید Store را وارد کنید. شما موفق به ضبط صدای سانترال پاناسونیک خود شده اید.

ضبط پیغام لایه های بعدی تلفن گویا

این دسته از پیغام ها زمانی استفاده می شود که بعد از پیام خوش آمد گویی و شماره گیری یکی از عدد ها نیاز باشد تا پیغامی جهت معرفی زیر بخش ها پخش شود و مشتری یک شماره دیگری را وارد کند. در این شرایط برای ضبط پیغام تلفن گویا مربوط به زیر منوهای مورد نیازتان مراحل زیر را انجام دهید:

 1. کلید Program را وارد کنید.
 2. عدد 9 را شماره گیری کنید.
 3. عدد 3 را وارد نمایید.
 4. عدد 1 را وارد کنید ( شماره زیر منوی مد نظر )
 5. کلید ستاره (*) را وارد کنید.
 6. سپس بعد از شنیدن صدای بوق پیغام خود را ضبط کنید.
 7. در نهایت برای ذخیره پیام ضبط شده کلید Store را فشار دهید.

بدین صورت شما می توانید پیام های مد نظرتان را برای معرفی شرکتتان و واحد های مختلف شرکتتان مانند بخش فروش و… ضبط کنید.

رفع مشکل ضبط صدا در سانترال​

اگر هنگام ضبط صدای سانترال و پیغام تلفن گویا به مشکلی برخورد کردید، می توانید از طریق تماس با ما و صحبت با کارشناسان نمایندگی تعمیرات سانترال مشکل را مطرح نمایید، در صورتی که مشکل توسط خودتان قابل حل باشد، راهنمایی های لازم انجام شده ، همچنین اگر سانترال پاناسونیک نیاز به تعمیر داشته باشد، تعمیرات سانترال پاناسونیک توسط کارشناسان نمایندگی پاناسونیک انجام خواهد شد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید