اشتراک گذاری

متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک

متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک اولین مرحله ی استفاده از این تلفن هاست. تلفن های سانترال با قابلیت کنترل خطوط شهری و داخلی های مختلف برای محیط های اداری تهیه می شوند. این سیستم ها به دو نوع کم ظرفیت و پرظرفیت قابل تقسیم هستند. مهم نیست که تلفن سانترال مورد نظر شما از کدام دسته است. برای استفاده از سیستم سانترال باید به درستی پروسه ی وصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک را طی کرد. ادامه ی مقاله ی پیش رو را از دست ندهید تا به شما بگوییم اتصال خط شهری به سانترال Panasonic چه مراحلی دارد.

استفاده از خط شهری در تلفن سانترال پاناسونیک

تعداد داخلی ها و خطوط شهری در نوع سانترال کم ظرفیت، حداکثر ۸ خط شهری و ۲۴ خط داخلی می باشد. در نمونه های پرظرفیت این مقدار بیشتر است. بنابراین باید یک برنامه ریزی کلی برای خطوط داشته باشید تا همزمان تمامی تلفن ها زنگ نخورند. این برنامه ریزی می بایست حتما پس از متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک انجام شود. شما می توانید در سانترال تعیین کنید که خط شهری قابلیت استفاده داشته باشد یا نه.

در واقع باید از جهت های مختلفی سانترال را تنظیم کنید تا ارتباط ایده آلی با خط شهری داشته باشد. کدهای خاصی وجود دارد که با استفاده از آن ها خطوط شهری را می توانید برای استفاده کاربران فعال کنید و یا حد دسترسی به خط شهری را متناسب با یک رمز ورود برنامه ریزی نمایید.

متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک

طریقه ی متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک

همان طور که گفته شد در سانترال هایی که ارتباط های سیمی میان خط تلفن و دستگاه وجود دارد، دریافت تماس منجر به زنگ خوردن تمامی تلفن ها می شود. در این شرایط اولین کاربری که گوشی را بردارد، زنگ بقیه ی دستگاه های موجود خاموش خواهد شد. برای اینکه چنین مشکل آزاردهنده ای در محیط شرکت اتفاق نیفتد، باید تمامی خطوط شهری برنامه ریزی شوند.

به عبارتی پروسه ی متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک نیازمند برنامه ریزی خواهد بود، زیرا دستگاه سانترال به طور پیش فرض تمامی خطوط را وصل شده تلقی می کند. ابتدا برای وصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک مراحل زیر را طی کنید:

  • به منوی برنامه ریزی بروید.
  • کد 400 را وارد کنید.
  • با فشردن SP-PHONE وارد منوی تنظیمات و انتخاب گزینه ها شوید.
  • با استفاده از کلید AUTO ANS گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.
  • توسط STORE اطلاعات وارد شده را ذخیره سازید.
  • با زدن کلید HOLD از بخش تنظیمات خارج شوید.

تنظیمات کلیدی برای وصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک

برای اینکه بتوانید در تلفن سانترال پاناسونیک برخی از خطوط را فعال نگه دارید و برخی از آن ها غیر فعال کنید، باید پروسه ی متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک به درستی شکل گیرد. برای این منظور پس از اتصال خط شهری طبق مراحل بخش قبل، دکمه ی اسپیکر را دو بار فشار دهید. پس از نمایش عبارت co 1 : connect  بر روی صفحه کلید تلفن، تعداد خطوط شهری که به دستگاه سانترال متصل هستند را connect و بقیه خطوط را no connect کنید. برای مثال اگر 3 خط شهری به سانترال وصل شده است با فشردن کلید اسپیکر، می توانید خط را جا به جا کنید. 

هنگامی که خط اول connect وصل باشد، جهت انتقال به خط بعد یک بار دیگر دکمه ی اسپیکر را بزنید. اگر co 2  نیز متصل شده است، آنگاه به co 3 وصل خواهید شد و در صورت مشغول بودن co 3 به co 4 می روید. در اینجا چون فقط 3 خط شهری موجود است، co 4 را no connect کنید و با فشردن دکمه ی auto ans و  پس از آن دکمه ی store تغییرات را ذخیره نمایید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر در خصوص تنظیمات تلفن سانترال پاناسونیک همواره می توانید با نمایندگی رسمی پاناسونیک تماس حاصل فرمایید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید