اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

انتقال تماس در تلفن سانترال

در گذشته اگر کارمندی مجبور بود در هنگام مکالمه تلفنی به اجبار کار ضروری دیگری را انجام دهد سه انتخاب داشت یا اینکه دست خود را بر روی دهانه گوشی می‌گذاشت تا از عبور صدا جلوگیری کند یا اینکه گوشی را روی میز کار رها می‌کرد یا اینکه تلفن را قطع می‌کرد. هر یک از این روش‌ها تبعات ناگواری برای شرکت داشتند و موجب ناامیدی مشتری از شرکت مربوطه می‌شدند. اما از زمانی که پای تلفن‌های سانترال به اماکن اداری باز شد تمامی این مشکلات به تاریخ پیوستند. اکنون با تلفن‌های سانترال می‌توان یک تماس را از یک داخلی به داخلی دیگر انتقال داد اما چگونه؟ در ادامه ای مطلب نحوه انتقال تماس در تلفن سانترال را به شما آموزش خواهیم داد.

تلفن سانترال چیست و چه کاربردی دارد؟

زمانی که تلفن‌های سانترال هنوز ابداع نشده بودند اماکن تجاری و اداری مجبور بودند برای هر خط تلفن خود یک دستگاه تلفن جداگانه قرار دهند که این مسئله مدیریت خطوط تلفن را به شدت با مشکل مواجه می‌کرد. تا اینکه تلفن‌های سانترال با امکان مدیریت چندین خط تولید شدند. با تلفن‌های سانترال دیگر هیچ یک از اماکن تجاری و اداری مجبور نیستند برای هر یک از خطوط تلفن خود یک دستگاه تلفن جداگانه قرار دهند و می‌توانند چندین خط را بر روی یک تلفن سانترال داشته باشند و به راحتی یک تماس را از یک داخلی به داخلی دیگر منتقل کنند. اینگونه دیگر مشتریان مجبور نیستند زمان زیادی را پشت خط تلفن بمانند و خیلی سریع‌تر به کار آن‌ها رسیدگی می‌شود. همین مسئله نیز موجب جلب رضایت مشتریان می‌شود.

انتقال تماس در تلفن سانترال

آموزش انتقال تماس در تلفن سانترال

  • ابتدا باید وارد حالت برنامه‌ریزی تلفن سانترال شوید.
  • کد سانترال که 104 می‌باشد را وارد کنید.
  • حالا باید وارد حالت انتخاب گزینه شوید که برای انجام این کار می‌توانید از کلید SP-Phone استفاده کنید.
  • برای انتخاب گزینه مورد نظر در این بخش باید از کلید Auto ANS استفاده کنید.
  • اکنون باید تمامی تغییراتی که داده‌اید را ذخیره کنید که برای این کار باید از کلید Store استفاده کنید.
  • در نهایت برای خارج شدن از حالت برنامه‌ریزی تلفن سانترال باید از کلید Hold استفاده کنید.

نصب و تعمیر تلفن سانترال را به نمایندگی رسمی پاناسونیک بسپارید

هر گونه خدمات در زمینه نصب، راه‌اندازی، عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی تلفن سانترال پاناسونیک را از نمایندگی رسمی پاناسونیک دریافت کنید. این مرکز دارای کارشناسان و تعمیرکاران خبره‌ای است که با تخصص ویژه در زمینه راه‌اندازی و تعمیر تلفن سانترال از پس ارائه هرگونه خدماتی در زمینه تلفن سانترال پاناسونیک به کاربران برمی‌آیند. با این وجود می‌توانید با خیال راحت از خدمات نمایندگی پاناسونیک برای نصب، راه‌اندازی و تعمیر تلفن سانترال پاناسونیک استفاده کنید.

اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *