اشتراک گذاری

تمیز کردن صفحه کلید تلفن پاناسونیک

آیا کلیدهای تلفن شما سفت شده‌اند و کار نمی‌کنند؟ دلیل اصلی این مشکل وارد شدن گرد و خاک به داخل صفحه کلید تلفن شماست. برای اینکه از شر این مشکل خلاص شوید و به راحتی بتوانید با صفحه کلید تلفن خود کار کنید باید صفحه کلید تلفن خود را تمیز کنید اما چگونه؟ ادامه این مطلب را از دست ندهید تا شما را با نحوه تمیز کردن صفحه کلید تلفن پاناسونیک آشنا کنیم.

صفحه کلید تلفن پاناسونیک

مراحل تمیز کردن صفحه کلید تلفن پاناسونیک

1. اولین مرحله برای تمیز کردن صفحه کلید تلفن پاناسونیک این است که باتری‌های این تلفن را از آن خارج کنید.

تمیز کردن صفحه کلید پاناسونیک

2. تلفن پاناسونیک در پشت خود دارای دو پیچ است که به راحتی با استفاده از پیچ گوشتی می‌توانید آن دو پیچ را باز کنید.

پاک سازی صفحه کلید پاناسونیک

3. از یک پیچ گوشتی دو سو برای جدا کردن دو نیمه بدنه گوشی پاناسونیک از یکدیگر استفاده کنید و به آرامی دو نیمه بدنه گوشی را از یکدیگر جدا کنید. توجه داشته باشید که این کار را باید کاملا با دقت انجام دهید که هیچ آسیبی به تلفن پاناسونیک وارد نشود.

4. حالا پیچ‌هایی که برد گوشی و پایه‌های شارژ باتری را نگه داشته‌اند را با استفاده از پیچ گوشتی باز کنید.

مراحل تمیز کردن صفحه کلید تلفن پاناسونیک

5. بعد از باز کردن پیچ‌های برد گوشی و پایه‌های شارژ باتری، برد را به آرامی از روی تلفن جدا کنید.

6. اکنون می‌توانید اتصالات صفحه کلید تلفن پاناسونیک را ببینید. حالا وقتش رسیده است که با استفاده از یک دستمال تمیز آغشته شده به الکل یا با چند عدد گوش پاک کن دکمه‌ها، صفحه کلید، برد گوشی و اتصالات آن را کامل تمیز کنید و اجازه دهید تمامی این قطعات کامل خشک شوند.

تمیز کردن قطعات تلفن پاناسونیک

7. پس از تمیز کردن صفحه کلید و برد گوشی و خشک شدن آن‌‌ها باید تمامی این قطعات را همانطور که باز کرده بودید، ببندید.

پاک کردن دکمه تلفن پاناسونیک

8. برد گوشی را سر جای خود قرار دهید و پیچ‌های آن را ببندید.

نحوه باز کردن تلفن پاناسونیک

9. دو نیمه بدنه گوشی را بر روی یکدیگر قرار دهید و دو پیچی که در ابتدای کار از پشت تلفن باز کرده بودید را سر جای خود قرار داده و پیچ کنید.

آموزش تعمیر صفحه کلید پاناسونیک

10. حالا باتری تلفن را سر جای خود قرار داده و آن را روشن کنید. مطمئناً اکنون می‌توانید خیلی راحت با صفحه کلید تلفن پاناسونیک کار کنید.

تمیز کردن صفحه کلید و دکمه های گوشی تلفن پاناسونیک

عیب‌یابی و تعمیر تلفن پاناسونیک

اگر شما هم از کاربران تلفن پاناسونیک هستید و با مشکلی در این دستگاه مواجه شده‌اید می‌توانید عیب‌یابی و تعمیرات آن را به نمایندگی تعمیرات تلفن پاناسونیک بسپارید. برای سپردن تعمیرات تلفن خود به نمایندگی پاناسونیک هم می‌توانید به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های این مرکز در کرج یا تهران مراجعه کنید هم می‌توانید تلفن خود را به شعبه مرکزی نمایندگی پاناسونیک در تهران ارسال کنید. 

علاوه‌بر تمامی این‌ها می‌توانید از خدمات ویژه پذیرش و تحویل دستگاه در محل استفاده کنید تنها کافیست که درخواست خود را مبنی بر استفاده از این خدمات در همین وب سایت ثبت کنید. پس از ثبت درخواست کارشناس مربوطه به آدرس مورد نظر شما اعزام شده، دستگاه معیوب شده را از شما تحویل گرفته و به واحد تعمیرات نمایندگی پاناسونیک منتقل می‌کند. پس از اینکه پروسه عیب‌یابی، تعمیرات و تست تلفن شما به پایان رسید، این دستگاه توسط کارشناس در درب منزل به شما تحویل داده می‌شود.

نمایندگی رسمی پاناسونیک ارائه دهنده خدمات فروش و تعمیر تلفن پاناسونیک

اشتباه نکنید خدمات نمایندگی رسمی پاناسونیک تنها به عیب‌یابی و تعمیر تلفن پاناسونیک محدود نمی‌شود چرا که این مرکز خدمات فروش انواع مدل‌های تلفن پاناسونیک را نیز به کاربران ارائه می‌دهد. بنابراین اگر تصمیم دارید که یکی از مدل‌های بی‌نظیر تلفن پاناسونیک را خریداری کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم که به یکی از شعبه‌های نمایندگی رسمی پاناسونیک سری بزنید. کارشناسان این مرکز متناسب با بودجه‌ای که دارید بهترین مدل این دستگاه را به شما معرفی می‌کنند.

سوالات متداول کاربران

آیا می تونیم از الکل برای تمیز کردن کلید تماس های تلفن پاناسونیک استفاده کنید؟

الکل و استون نیز معمولاً به عنوان پاک کننده ها استفاده می شوند. این حلال ها در از بین بردن کثیفی موثر هستند و به سرعت تبخیر می شوند و هیچ اثری از خود باقی نمی گذارند. با این حال، باید با احتیاط استفاده شوند زیرا می توانند به قطعات داخلی دستگاه آسیب برسانند.

چگونه صفحه کلید تلفن پاناسونیک با مدل 7730 را تمیز کنم؟

از هوای فشرده یا دمنده برقی برای از بین بردن کثیفی، مو، خرده‌ها و سایر مواد زائد موجود در صفحه کلید استفاده کنید. سپس با ابزار keycap جهت خارج کردن کلیدها استفاده کنید. کلیدها را در آب گرم و صابون خیس کنید یا آنها را با یک پارچه میکروفیبر آغشته به آب صابون پاک کنید.

4.4/5 (7 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید