اشتراک گذاری

علت آبی شدن تصویر تلویزیون چیست

از موارد رایجی که در انواع برندهای تلویزیون وجود دارد.بروز مشکل در کیفیت رنگ و تصویر این دستگاه است.کیفیت رنگ و تصویر تلویزیون می تواند به دلایل مختلفی دچار افت شود و یا به طور کلی به هم بریزد که مشکلی بسیار آزار دهنده است. یکی از مواردی که ممکن است در تصویر یا رنگ تلویزیون ایجاد شود آبی شدن تصویر تلویزیون است. این مشکل نیز دلایل مشخصی دارد که ما به این دلایل و روش حل آنها در این مقاله ی نمایندگی پاناسونیک پرداخته ایم.

آبی شدن تصویر تلویزیون

اینو بخون نکات جدیدی را شرح می دهد : بهم ریختگی رنگ تلویزیون پاناسونیک

دلایل آبی شدن تصویر تلویزیون

بررسی تنظیمات تصویر تلویزیون

اولین موردی که برای رفع مشکل آبی شدن صفحه تلویزیون باید به سراغ آن بروید ، تنظیمات تصویر تلویزیون است.گاهی هماهنگ نبودن رزولوشن تلویزیون و دستگاه ورودی باعث بهم ریختن تصویر تلویزیون و آبی شدن آن می شود.

بررسی کابل های ورودی

خراب بودن کابل های ورودی تلویزیون نیز یکی دیگر از مواردی است که می تواند در آبی شدن رنگ تصویر تلویزیون نقش داشته باشد.بنابراین باید همیشه از سالم بودن این کابل ها و تحت فشار نبودن یا کشیده نشدن آنها اطمینان حاصل کنید.

ضربه وارد شدن به پنل تلویزیون

هنگام جابه جایی یا قرار دادن تلویزیون در سرجای خود باید مواظب باشید که پنل دستگاه تحت فشار قرار نگیرد و یا اینکه در این حین به پنل تلویزیون ضربه ای وارد نشود. زیرا در این صورت نه تنها ممکن است که مشکل آبی شدن صفحه تلویزیون به وجود آید بلکه ممکن است که به طور کلی پنل این دستگاه از کار بیفتد.

این مقاله حتما به کارت میاد : نقاط سفید روی تصویر تلویزیون پاناسونیک

خرابی بک لایت 

بک لایت در تلویزیون وظیفه تامین نور در صفحه نمایش را دارد و در واقع بروز هرگونه مشکل در لامپ های ال ای دی بک لایت می تواند باعث آبی شدن تصویر تلویزیون شود. از نکات مهمی که در خرابی بک لایت باید به آن توجه کرد این است که ، بررسی کنید که آیا تصویر تلویزیون شما به مرور آبی شده است یا خیر.

 زیرا در اکثر مواقع خرابی بک لایت به همراه سفید شدن قسمتی از تصویر تلویزیون بوده و بعد از مدتی صفحه شروع به آبی شدن می کند. در این شرایط نیاز به تعمیر و تعویض بک لایت تلویزیون پاناسونیک است.

بروز مشکل در پیکسل تلویزیون

همانطور که می دانید پیکسل ها قسمت های نورانی هستند که متناسب با تصاویری که نشان داده می شود می توانند رنگ را تغییر دهند.یعنی پیکسل ها دارای قدرت تغییر رنگ هستند. به علت های متفاوتی ممکن است که پیکسل ها دچار مشکل شده و بسوزند. پیکسل ها به گونه ای ساخته شده اند که قابلیت نمایش رنگ های متفاوت را داشته باشند و زمانی که یک تصویر برای مدت طولانی در تلویزیون نمایش داده می شود ممکن است که پیکسل ها بر روی آن قفل کنند و رنگ های دیگر را به درستی نمایش ندهند.

اگر علت آبی شدن صفحه تلویزیون شما ، سوختن پیکسل ها باشد ممکن است که بتوان این مشکل را با برنامه های بازیابی حل کرد. این برنامه ها باعث می شوند که پیکسل های تلویزیون رنگ خود را تغییر داده و به حالت اول بازگردند.

تغییر دمای هوا یکی از دلایل آبی شدن تصویر تلویزیون

یکی دیگر از دلایلی که باعث بروز مشکل آبی شدن رنگ صفحه نمایش تلویزیون می شود ، تغییر دمای هوای اطراف تلویزیون است. اگر مکانی که تلویزیون در آن قرار دارد بیش از اندازه سرد باشد باعث می شود که مایع کریستالی پنل به اندازه لازم گرم نشده و به درستی کار نکرده و در نهایت منجر به آبی شدن رنگ صفحه نمایش تلویزیون شود.

قرار ندادن وسایل مغناطیسی در کنار تلویزیون

یکی دیگر از نکاتی که باید در نگهداری تلویزیون به آن توجه کنید این است که در کنار این دستگاه نباید وسایلی مانند آهن ربا یا موبایل و دیگر وسایل الکتریکی را قرار دهید. زیرا این وسایل دارای میدان مغناطیسی بوده که این میدان می تواند بر روی پیکسل های تلویزیون شما اثر گذاشته و در نهایت باعث بروز مشکلاتی مانند آبی شدن رنگ صفحه نمایش تلویزیون شود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید