اشتراک گذاری

رفتن تصویر تلویزیون

به طور کل رفتن تصویر تلویزیون به دو صورت ممکن است اتفاق بیفتد. در حالت اول تصویر به طور کل قطع می شود و در حالت دوم تصویر قطع می گردد اما بعد از مدت چند ثانیه دوباره بر می گردد. هر کدام از این حالت ها به دلیل هایی اتفاق میفتد که در ادامه دلیل های آن را بیان می کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با نمایندگی پاناسونیک تماس بگیرید.

رفتن تصویر تلویزیون

اینو بخون حتما به کارت میاد : نحوه پاک کردن حافظه پنهان تلویزیون

دلایل رفتن تصویر تلویزیون + راه کار حل مشکل

1. خرابی بک لایت

ابتدا باید توضیح دهیم که backlight چیست. باید بگوییم در تلویزیون های LED و LCD، تصویری که پردازش می شود، قابل دیدن روی صفحه نمایش نیست. برای قابل دیده شدن این تصویر نیاز به نور در پشت تصویر است. به این روشنایی که در پس زمینه تصویر وجود دارد، بک لایت می گویند که تصویر را قابل مشاهده می کند.

حالا اگر بک لایت تلویزیون پاناسونیک به هر دلیلی خراب شود، باعث رفتن تصویر تلویزیون می گردد. به عبارت دیگر وقتی برای بک لایت مشکلی ایجاد شود، تصویر قابل مشاهده نخواهد بود. البته باید در اینجا بگوییم که اگر یک سری از لامپ ها خراب شوند و یک سری دیگر سالم باشند، این امکان وجود دارد که با قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون مواجه شویم، به این معنی که برای یک لحظه تصویر روشن شود و مجدد خاموش گردد.

البته با استفاده بیشتر از این تلویزیون معیوب به تدریج به لامپ های معیوب اضافه می شود و پس از مدتی ممکن است باعث رفتن تصویر تلویزیون به طور کامل گردد.

2. خرابی پاور برد

کار Power board آن است که با تقسیم جریان الکتریکی بین قطعات مختلف تلویزیون، انرژی مورد نیاز آن ها را در اختیارشان قرار می دهد. خرابی یا ضعیف شدن این قسمت ممکن است باعث رفتن تصویر تلویزیون یا قطع و وصل شدن آن شود. البته گاهی هم امکان دارد که تصوری در صفحه نمایش به طور کامل قطع نشود، اما به قدری تیره شود که دیدن تصویر را روی آن کاملا غیر ممکن نماید.

3. خرابی در پنل تلویزیون

قطع اتصال های پنل دستگاه نیز از جمله مواردی است که ممکن است موجب رفتن تصویر تلویزیون شود. یکی از مواردی که می تواند باعث این اختلال شود، کار کردن زیاد دستگاه و فرسودگی این قطعات است. البته ضربه خوردن و ریختن آب روی تلویزیون هم ممکن است موجب بروز ایراد در پنل و در نتیجه رفتن تصویر تلویزیون شود.

4. خراب شدن برد اصلی دستگاه

برد اصلی یکی دیگر از قطعاتی است که موجب دیده شدن تصویر روی تلویزیون می شود. بروز ایراد در این قسمت نیز می تواند باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون گردد.

این مقاله نکات جالب و جدیدی را شرح می دهد : سیاه شدن تلویزیون پاناسونیک

5. آب خوردگی تلویزیون؛ موردی که باید خیلی مراقب باشید

رسیدن آب یا مایعات به صفحه تلویزیون یا قطعات آن یکی از موارد شایع در بروز مشکل رفتن تصویر تلویزیون یا قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون است. لازم است توجه کنید که از اسپری کردن مایع های تمیز کننده روی صفحه یا استفاده از دستمالی که بیش از حد خیس است برای تمیز کردن صفحه نمایش جلوگیری کنید. 

همچنین هرگز تلویزیون را در یک محیط مرطوب قرار ندهید. به طور کل رسیدن مایعات به صفحه نمایش یا قطعات می تواند عملکرد دستگاه را مختل کند و یکی از این موارد می تواند رفتن تصویر یا قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون باشد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید