اشتراک گذاری

دریافت ضعیف آنتن تلویزیون پاناسونیک

هم برای مدل های قدیمی و هم برای مدل های جدید تلویزیون پاناسونیک یا برندهای دیگر ، همیشه این سوال که چرا تلویزیون آنتن نمی دهد ، کاربران را درگیر کرده است. مشکل آنتن ندادن تلویزیون پاناسونیک یا بقیه برندها واقعا دردسر ساز بوده و لذت تماشای برنامه را از کاربر می گیرد. از این رو افراد همیشه به دنبال راه حلی برای رفع مشکل آنتن دهی تلویزیون پاناسونیک هستند.

با وجود اینکه در تلویزیون های نسل جدید ، قدرت آنتن دهی افزایش یافته است و آنتن های قوی و با کیفیتی تولید شده است ، اما هنوز هم اختلال در زمینه آنتن دهی تلویزیون پاناسونیک یا دیگر برندها وجود دارد. مشکل آنتن دهی تلویزیون را می توان از عوامل مختلفی دانست که در ادامه به همه آنها اشاره خواهیم کرد. برای رفع این مشکل به نمایندگی تعمیر تلوزیون پاناسونیک مراجعه کنید.

آنتن ندادن تلویزیون پاناسونیک

دلایل آنتن ندادن تلویزیون پاناسونیک

  • قرار گیری آنتن در ارتفاع نامناسب

در بسیاری از مواقع علت آنتن دهی ضعیف تلویزیون پاناسونیک ، قرارگیری آنتن در ارتفاع نامناسب است ؛ خصوصا اگر از آنتن های هوایی استفاده کنید. در مواقعی که آنتن های هوایی در ارتفاع بالاتری قرار می گیرند ، عملکرد بهتری دارند ، زیرا به برج فرستنده سیگنال نزدیک تر می شوند. در نتیجه برای رفع مشکل دریافت ضعیف آنتن تلویزیون پاناسونیک ، بهتر است تا جایی که امکان دارد ، آنتن تلویزیون را در ارتفاع  بالاتری نصب کنید.

این مقاله را از دست ندهید : قفل شدن تلویزیون پاناسونیک

  • جهت گیری نامناسب آنتن

اگر کاربر آنتن را در جایی نصب کرده که مثلا مقابل آن یک ساختمان بلند وجود دارد ، آنگاه ممکن است با مشکل آنتن ندادن تلویزیون پاناسونیک مواجه شود. زیرا این کار باعث می شود تا آنتن ، هم سیگنال های برج فرستنده و هم بازتاب سیگنال های خود را دریافت کند و این تداخل تصویر را برای کاربر به صورت دو تایی نشان می دهد.

بنابراین همیشه هنگام نصب آنتن ، یک خط دید مستقیم و بدون مانع برای خود تعیین کرده و سپس آنتن را در آن جهت ، تنظیم کنید. علاوه بر مورد فوق ممکن است که شرایط آب و هوایی و وزش باد نیز در تغییر جهت آنتن و دریافت ضعیف آنتن تلویزیون پاناسونیک نقش داشته باشند ، بنابراین هنگام شرایط جوی نامناسب بهتر است ، مجدد آنتن تلویزیون خود را تنظیم کنید.

  • استفاده از آنتن های بدون جهت

یکی دیگر از دلایل آنتن ندادن تلویزیون پاناسونیک ، استفاده از آنتن های بدون جهت است. همانطور که در مورد قبل هم اشاره شد ، تنظیم آنتن در جهت مناسب برای دریافت درست سیگنال بسیار اهمیت دارد ؛ اما انجام این کار با آنتن های قدیمی و بدون جهت کمی مشکل است.

پس برای رفع مشکل آنتن دهی تلویزیون پاناسونیک خود ، بهتر است از مدل های جهت دار آنتن استفاده کنید چرا که این وسیله می تواند به طور خودکار جهت درست را پیدا کرده و به راحتی سیگنال های برج فرستنده را دریافت کند.

  • فرسوده شدن کابل

به طور دائم ، پیکسل ها روی صفحه ظاهر می شوند و یا اگر هنگام تماشای برنامه مورد علاقه خود با تاخیر مواجه می شوید. ممکن است کابل ها یا سیم های تلویزیون پاناسونیک شما فرسوده شده باشند. گاهی ممکن است به دلایلی مانند: شرایط بد آب و هوا ، رطوبت ، گرد و خاک و پایان یافتن عمر مفید ، کابل آنتن شما کهنه و خراب شود. در این صورت برای رفع مشکل دریافت ضعیف آنتن تلویزیون پاناسونیک باید یک کابل با کیفیت و جدید خریداری کنید.

  • ایراد داشتن ورودی آنتن

گاهی علت آنتن دهی ضعیف تلویزیون پاناسونیک ، ربطی به خود آنتن نداشته و باید ورودی های آنتن را در تلویزیون پاناسونیک خود بررسی کنید. مثلا اگر از یک گیرنده دیجیتال برای تماشای برنامه ها استفاده می کنید ، ممکن است به اشتباه تلویزیون را روی ماهواره تنظیم کرده باشید و در نتیجه با مشکل عدم آنتن دهی تلویزیون پاناسونیک مواجه شوید.

  • خرابی تیونر

یکی دیگر از دلایل آنتن ندادن تلویزیون پاناسونیک ، که ربطی به خود آنتن ندارد ، خرابی تیونر تلویزیون است. این حالت در دستگاه های مجهز به گیرنده های داخلی دیجیتال مشاهده می شود و با خرابی آن ، تلویزیون پاناسونیک با مشکل دریافت سیگنال و آنتن ضعیف مواجه خواهد شد.

  • بی کیفیت بودن آنتن

استفاده از یک آنتن بی کیفیت یا نامرغوب در اکثر مواقع علت آنتن ندادن تلویزیون پاناسونیک است. زیرا بی کیفیت بودن این وسیله نشان دهنده مواردی مانند: ضعیف بودن برد الکترونیکی ، شل بودن پایه آنتن است. که هر دو این موارد باعث می شوند ، تلویزیون شما به درستی سیگنال ها را دریافت نکرده و با مشکل آنتن دهی مواجه شود.

این مطلب جذاب را از دست ندهید : دسترسی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک

  • تداخل الکتریکی

ممکن است وسایل برقی دیگری که در خانه استفاده می کنید ، علت دریافت ضعیف آنتن تلویزیون پاناسونیک باشند. زیرا وسایلی مانند جارو برقی ، یخچال و ماشین لباسشویی می توانند بر روی تلویزیون شما اختلال الکتریکی ایجاد کرده و باعث پیکسلی شدن تصویر تلویزیون شما شوند.

بنابراین برای رفع مشکل آنتن دهی تلویزیون پاناسونیک خود ، بهتر است هنگام روشن بودن تلویزیون ، لوازم برقی دیگر مانند جارو برقی را خاموش کنید و اگر موفق نشدید که وسیله برقی مزاحم را پیدا کنید بهتر است از یک تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید