اشتراک گذاری

قفل شدن تلویزیون پاناسونیک

یکی از مشکلاتی که کاربران هنگام کار با تلویزیون پاناسونیک ممکن است با آن مواجه شوند ، قفل شدن تلویزیون پاناسونیک است. در واقع این مشکل حالتی است که تلویزیون در یک تصویر یا یک منو گیر می کند و با فشردن هر دکمه ای از ریموت کنترل یا بدنه دستگاه ، واکنشی در آن اتفاق نمی افتد. شما می توانید با مطالعه این مطلب ار نمایندگی پاناسونیک به دلایل گیر کردن تلویزیون پاناسونیک پی برده و همچنین بتوانید این مشکل را حل کنید.

قفل شدن تلویزیون پاناسونیک

اینو بخون حتما به کارت میاد : نحوه پاک کردن حافظه پنهان تلویزیون

دلایل قفل شدن تلویزیون panasonic

دلیل گیر کردن تلویزیون پاناسونیک بر روی یک صفحه خاص مانند دستگاه های دیگر هم می تواند از مشکلات سخت افزاری باشد و هم از مشکلات نرم افزاری ، البته معمولا و طبق تجربیات تکنسین های تعمیر تلویزیون پاناسونیک این مورد ناشی از مشکلات سخت افزاری است.

یکی از قطعات سخت افزاری که باعث بروز مشکل قفل شدن تلویزیون پاناسونیک می شود ، ایراد در آی سی CPU تلویزیون است.این قطعه در تلویزیون از بیش ار چهارصد پایه متصل به برد تشکیل شده است که هر یک از آنها می توانند نوع عملکرد دستگاه را پردازش و هدایت کنند. چنانچه در هر یک از این پایه های اتصال مشکلی ایجاد شود ، می تواند باعث گیر کردن تلویزیون پاناسونیک بر روی یک منو یا صفحه خاص شود.

همچنین قطعه ی بعدی که اگر با مشکلی مواجه شود می تواند موجب قفل شدن تلویزیون پاناسونیک شود ، برد این دستگاه است که اگر خرابی در این قطعه جدی باشد باید آن را تعویض کنید. از جمله مشکلات نرم افزاری هم که می توانند موجب گیر کردن تلویزیون پاناسونیک بر روی یک تصویر شوند عبارتند از:

 • به وجود آمدن مشکل در تنظیمات تلویزیون پاناسونیک
 • آپدیت نبودن سیستم عامل دستگاه
 • فعال شدن قفل کودک تلویزیون

را حل های رفع مشکل قفل شدن تلویزیون پاناسونیک

همانطور که در بالاتر هم اشاره شد اگر علت گیر کردن تلویزیون پاناسونیک بروز مشکل در یکی از قطعات یا سخت افزاری این دستگاه باشد باید برای تعمیر و یا تعویض این قطعات حتما از یک تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید. اما اگر بخواهید برخی از مشکلات نرم افزاری را برای رفع مشکل قفل شدن تلویزیون پاناسونیک استفاده کنید باید به صورت زیر عمل کنید:

1. ریست کردن تلویزیون پاناسونیک

اولین اقدام برای رفع مشکل قفل شدن تلویزیون پاناسونیک و برخی از مشکلات نرم افزاری این دستگاه ریست کردن تلویزیون پاناسونیک است که باید طبق مراحل زیر انجام گیرد:

 • ابتدا تلویزیون پاناسونیک را از طریق جدا کردن دو شاخه از پریز خاموش کنید. سپس دکمه پاور را به مدت 30 ثانیه نگه دارید تا تخلیه کامل الکتریسیته برد اتفاق بیفتد.
 • حال دوباره تلویزیون را روشن کرده و دکمه منو را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد گزینه setup را انتخاب کرده و سپس با کمک دکمه های بالا و پایین کنترل ، به بخش system بروید.
 • در بین گزینه های نمایش داده شده ، Factory Default را انتخاب کنید.
 • در این مرحله هشداری نمایش داده می شود که نشان دهنده پاک کردن اطلاعات است. بنابراین باید گزینه yes را بزنید و بقیه کار را ادامه دهید.
 • اکنون باید چند دقیقه صبر کنید تا تلویزیون به تنظیمات کارخانه برگردد. در این حین نیز نباید هیچ دکمه دیگری را فشار دهید یا تلویزیون را خاموش کنید.
قفل شدن تلویزیون پاناسونیک

این مقاله را از قلم نیندازید : دسترسی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک

2. غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون پاناسونیک

همانطور که گفته شد یکی از دلایل قفل شدن تلویزیون پاناسونیک فعال شدن قفل کودک این دستگاه است که برای رفع آن یا غیرفعال کردن قفل کودک باید طبق مراحل زیر پیش رفت.

 • ابتدا گزینه های menu>option>child lock>v-chip>remove child lock را به ترتیب فشار دهید.
 • سپس بلافاصله پس از انتخاب هر یک از گزینه های بالا دکمه enter را فشار دهید تا تنظیمات مدنظر شما اعمال شود.

نکته: خوب است که برای غیرفعال کردن قفل کودک تلویزیون پاناسونیک خود از دفترچه راهنمای این دستگاه نیز کمک بگیرید.

قفل شدن تلویزیون پاناسونیک
5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید