اشتراک گذاری

دسترسی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک

در این مطلب می خواهیم به نحوه ی دسترسی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک بپردازیم. تولید کنندگان تلویزیون معمولا دو نوع منو برای تلویزیون های خود انتخاب می کنند،که یکی از این منوها برای کاربران معمولی تلویزیون است و منوی دیگر (که اصطلاحا به آن منوی مخفی تلویزیون می گویند) برای دسترسی تکنسین های فنی یا تعمیر کارهای تلویزیون است.

طبق نظر سازندگان تلویزیون افراد عادی نیازی ندارند به منوی مخفی تلویزیون دسترسی داشته باشند، چرا که این منو دارای جزئیات بیشتری بوده و ممکن است با ایجاد هر نوع تغییری که کاربر از آن مطلع نباشد،کارکرد تلویزیون با مشکل مواجه شود.

دسترسی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک

روش های مختلف دسترسی به منوی مخفی تلویزیون

تلویزیون های پاناسونیک مدل های مختلفی دارند به همین دلیل ما در این مقاله به روش های مختلف دسترسی به منوی مخفی تلویزیون های پاناسونیک اشاره می کنیم؛ اما ذکر این نکته برای همه نوع تلویزیون برند پاناسونیک واجب است که: برای دسترسی به این منو حتما باید کنترل مختص همان مدل را داشته باشید .روش های مختلف دسترسی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک عبارتند از:

روش اول:

در بعضی مدل های پاناسونیک باید ابتدا تایمر دستگاه را بر روی 30 دقیقه بگذاریم، سپس میزان صدا (Volume) را صفر کنیم، در ادامه باید :

دکمه های ولوم/کلید منفی و دیسپلی را به طور همزمان فشار دهیم،سپس چند ثانیه صبر کرده تا در بخش بالایی لامپ تصویر دستگاه علامت chek نشان داده شود. این علامت در حقیقت همان منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک است.

روش دوم:

این روش مربوط به تلویزیون پاناسونیک مدل TC-2165R است.

منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک

در این روش شما باید دکمه منفی و دیسپلی را همزمان فشار داده تا منوی مخفی تلویزیون برای شما نمایش داده شود، سپس با ورود به منوی مخفی تلویزیون از دکمه های کم و زیاد کردن صدای دستگاه و میکروسوئیچ برای اعمال تغییرات مد نظرتان استفاده کنید.

روش سوم:

این روش برای دسترسی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک مدل ایسی یا N152811 است. در این روش برای ورود به منوی مخفی تلویزیون باید یک مقاومت 33 کیلو اهمی را در بین پایه های مربوط به دکمه Func قرار داد تا صفحه نمایش تلویزیون سفید شود.

سپس تلویزیون را یک بار خاموش و روشن کنید؛زمانی که صفحه سفید برای بار دوم نشان داده شده، مجدد مقاومت را برای مدت کوتاهی متصل کنید. با استفاده از روش بیان شده وارد منوی مخفی تلویزیون شده و می توانید با استفاده از دکمه FUNC تغییرات مورد نظر را اعمال کنید و سپس با استفاده از دکمه NORMAL از منوی مخفی دستگاه خارج شوید.

منوی مخفی تلویزیون

روش چهارم:

این راه حل مخصوص تلویزیون های پاناسونیک در مدل های قدیمی تر است.

در این روش با فشار دادن دکمه میکروسوئیچ کنار دستگاه و دکمه پاور می توانید به راحتی وارد منوی مخفی تلویزیون شوید.

روش پنجم:

این راه حل مربوط به تلویزیون های پاناسونیک با مدل های جدیدتر است.

در این روش همانند روش اول باید وارد منوی مخفی شد،با این تفاوت که در این مدل ها صفحه ای با چند OP نشان داده می شود و با استفاده از دکمه 1 می توانید CHK1 , CHK2 و موارد دیگر را مشاهده نمایید.

در این نوع تلویزیون های پاناسونیک پس از اعمال تغییرات مورد نظر با استفاده از دکمه ی N از منوی مخفی تلویزیون خارج شوید.

کاربردهای گوناگون منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک

همانطور که گفته شد دسترسی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک و دیگر دستگاه ها مختص کارشناسان تعمیر تلویزیون پاناسونیک است که این افراد معمولا از این منو برای موارد زیر استفاده می کنند.

  • فارسی کردن زبان تلویزیون
  • آپگرید تلویزیون
  • فعال سازی دیجیتال دستگاه
  • فعال سازی هتل مد تلویزیون
  • چرخش تصاویر(زمانی که یک مین برد جدید برای دستگاه خریداری کرده اید و تصویر برعکس نمایش داده می شود)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید