اشتراک گذاری

علت باز نشدن فلش در تلویزیون پاناسونیک چیست؟

باز نشدن فلش در تلویزیون پاناسونیک یکی از مشکلاتی است که موجب کلافه شدن و آزار کاربران این دستگاه می شود. امروزه تلویزیون های جدید دنیای دیجیتال دارای قابلیتی برای حافظه های فلش هستند که می توانند محتویات آن ها مانند عکس، فیلم و یا فایل های صوتی را شناسایی و پخش کنند.

باز نشدن فلش در تلویزیون پاناسونیک یک مشکل روزمره و رایج بین کاربران نیست و شناسایی حافظه فلش در تلویزیون های هوشمند یک امر عادی محسوب می شود اما خب گاهی نیز این معضل برای صاحبان تلویزیون به وجود می آید به طوری که با اتصال فلش به تلویزیون، دستگاه هیچ اطلاعاتی نمایش نداده یا به بیان دیگر، تلویزیون هیچ ورودی را شناسایی نمی کند. از این رو در این مقاله، دلایل نخواندن فلش در تلویزیون پاناسونیک و راهکارهای مربوط به حل این مشکل را با هم دیگر بررسی می نماییم.

باز نشدن فلش در تلویزیون پاناسونیک

دلایل باز نشدن فلش در تلویزیون پاناسونیک

اولین و مهم ترین مشکلی که در رابطه با باز نشدن فلش در تلویزیون پاناسونیک تاثیرگذار است، فرمت فلش است. در نظر داشته باشید تنها فرمت FAT 32 است که در تمامی تلویزیون ها بدون هیچ مشکلی شناسایی می شود و دیگر فرمت ها ممکن است در هنگام شناسایی حافظه فلش با تلویزیون همخوانی نداشته باشند.

با اینکه روز به روز به هوشمند شدن تلویزیون ها بیشتر اهمیت داده شده و قابلیت خوانش انواع فلش ها به آن ها اضافه می گردد اما گاهی برخی فرمت ها مانند NTFS در خیلی از پخش کننده ها شناسایی نمی شوند.

خب بدیهی است برای رفع این مشکل باید نسبت به تغییر فرمت فلش مموری خود از هر فرمتی به FAT 32 اقدام کنید اما در نظر داشته باشید که در وهله اول می بایست نسبت به انتقال اطلاعات خود به رایانه یا لپ تاپ و  پشتیبان گیری از اطلاعات خود اقدام نمایید چرا که تغییر فرمت موجب از دست رفتن اطلاعات شما می شود.

دیگر مشکلات نخواندن فلش در تلویزیون

فلش ها قطعات بسیار حساس و ظریفی هستند و ممکن است با کوچکترین ضربه یا فشاری دچار تغییر ظاهر، خمیدگی، شکستگی و قطع ارتباطات بین اجزای خود شوند. به همین جهت در مرحله بعدی فلش خود را به خوبی بازبینی کنید تا از عدم شکستگی یا خمیدگی آن اطمینان حاصل نمائید. در مرحله بعدی ممکن است عدم اتصال درونی موجب نخواندن فلش در تلویزیون پاناسونیک شود.

در این مرحله باید گفت این اتصال درونی می تواند هم شامل فلش مموری شود و هم به بخش درگاه ورودی USB تلویزیون شما مربوط شود. در این مرحله توصیه می شود جهت تعمیر تلویزیون پاناسونیک خود به نمایندگی رسمی این شرکت واقع در مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید تا تکنسین های خبره حاضر در این مرکز با بررسی و رفع مشکل آن خیال شما را راحت کنند.

رفع مشکل نخواندن فلش در تلویزیون

همان طور که گفتیم بهتر است در مرحله اول فرمت فلش خود را بررسی و به FAT 32 تغییر دهید. لازم به ذکر است که می بایست قبل از انجام این کار نسبت به پشتیبان گیری از اطلاعات خود اقدام نمایید. سپس باید نسبت به بازبینی فلش جهت پیدا کردن خمیدگی یا شکستگی اقدام نمایید.

حال در مرحله بعد دو گزینه پیش روی شما است. اگر همچنان مشکل نخواندن فلش در تلویزیون پاناسونیک بر طرف نشد ابتدا فلش مموری خود را با یک دستگاه دیگر امتحان کنید و در صورتی که فلش سالم بود توصیه می شود سریع تر با تکنسین های نمایندگی پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران تماس گرفته تا نسبت به تعمیر درگاه اقدام نمایند.

همچنین ممکن است درگاه سالم بوده و اشکال از مین برد تلویزیون باشد، اگرچه این مورد به ندرت اتفاق می افتد و احتمال آن تقریبا نزدیک به صفر است اما گاهی موجب به وجود آمدن مشکلات بعدی نیز می گردد.

رفع مشکل نخواندن فلش در تلویزیون

روش صحیح اتصال حافظه فلش به تلویزیون پاناسونیک

مورد دیگر که موجب باز نشدن فلش در تلویزیون پاناسونیک می شود اتصال نادرست این قطعه به تلویزیون است. برای اتصال صحیح حافظه فلش به تلویزیون خوب است بدانیم که نباید آن را خاموش کنیم.

هم چنین بهتر است پس از استفاده از فلش ابتدا آن را از تلویزیون جدا کنیم چرا که نوسانات برق و اتصال طولانی مدت فلش مموری به تلویزیون موجب ایجاد مشکلات بعدی در هریک از این دو قطعه می شود و ممکن است صدمات وارده به فلش و یا درگاه تلویزیون موجب نخواندن فلش در تلویزیون پاناسونیک در آینده شود.

کاربرد فلش در تلویزیون های هوشمند

فلش ها، حافظه های جانبی ارزان، قابل حمل و بسیار محبوبی هستند که هر ساله با تغییرات بیشتر و کاربردی تر روانه بازار می شوند. ایجاد قابلیت خواندن فلش و درگاه USB روی تلویزیون های هوشمند آن ها را تبدیل به وسایلی محبوب تر نزد کاربران کرده است.

باز نشدن فلش در تلویزیون پاناسونیک می تواند موجب رنجش کاربران گردد چرا که علاوه بر قابلیت های گفته شده و موارد استفاده فلش در رابطه با نمایشگرها، می توان گفت این مشکل از ضبط کردن برنامه های تلویزیونی نیز جلوگیری می کند و کاربران در خصوصا آرشیو کردن برنامه های خود خصوصا از نوع آموزشی دچار مشکلات احتمالی می شوند.

3.2/5 (5 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید