اشتراک گذاری

چگونه تلفن پاناسونیک را دایورت کنیم؟

دایورت کردن تلفن پاناسونیک یا هر برند دیگری از تلفن خط ثابت همیشه کاربردهای خود را داشته است. این قابلیت که اکنون سالهاست در ایران فعال است به شما در مدیریت هرچه بهتر خط ثابت خانه و محل کارتان کمک زیادی میکند. اما تفاوت برند پاناسونیک در این رابطه چیست؟ دایورت کردن تلفن Panasonic، تنها شامل انتقال تماس به خط ثابت و یا موبایل دیگر نمی شود، بلکه به شما اجازه می دهد تا با استفاده از حالت های مختلف انتقال تماس تلفن پاناسونیک تماس های ورودی خود را به خوبی کنترل کنید. در این مقاله به بررسی روش های مختلف دایورت کردن خط ثابت در تلفن پاناسونیک می پردازیم.

دایورت کردن تلفن پاناسونیک

حالت های مختلف دایورت کردن تلفن پاناسونیک

یکی از ویژگی های محصولات برند Panasonic در ارتباط با دایورت کردن تلفن پاناسونیک این است که به شما امکان می دهد تا بیش از یک حالت دایورت را تجربه کنید. شما می توانید از تلفن پاناسونیک برای دایورت خط ثابت در حالت های زیر استفاده کنید.

  • دایورت کامل تلفن ثابت به روی خط ثابت و یا موبایل دیگر
  • دایورت خط در زمان اشغال بودن خط
  • دایورت خط در زمانی که کسی به تماس پاسخگو نباشد

بیشتر بخوانید: رفع مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

دایورت کامل تلفن ثابت به روی خط ثابت و یا موبایل دیگر

در این حالت از دایورت کردن تلفن پاناسونیک، تمامی تماسها در هر حالتی به خط مقصد هدایت می شوند. شما با استفاده از این حالت می توانید تلفن را روی شماره ای که وجود ندارد، دایورت کنید تا مدتی از تماس های خز بدون اینکه تفلن را قطع کنید، خلاص شوید. زیرا در صورت کشیدن تلفن از پریز، تماس گیرنده در آنسوی خط با بوق تماس مواجه می شود و برداشت وی این خواهد بود که کسی پاسخگو نیست.

اما در این حالت در زمان تماس، فرد تماس گیرنده با پیغامی مبنی بر اشتباه بودن خط مواجه می شود و این امر می تواند شما را از پاسخگویی به مخاطبانتان رها سازد. پیش از هر کاری تلفن خود را در حالت TONE قرار دهید و برای دایورت تلفن پاناسونیک به این حالت از این ترکیب استفاده کنید.

دایورت کردن تلفن پاناسونیک

دایورت خط در زمان اشغال بودن خط

اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که از خط ثابت خود برای تماس کاری استفاده میکنید و نگران از دست دادن مشتری در زمان اشغال بودن خط خود هستید، این حالت از دایورت کردن تلفن پاناسونیک برای شما بسیار مفید خواهد بود. در این حالت در صورتی که خط شما اشغال باشد، تماس به شماره مقصد دایورت که شما در کد زیر وارد میکنید انتقال داده می شود. ابتدا تلفن را در حالت TONE قرار دهید و کد زیر را وارد کنید.

انتقال تماس تلفن پاناسونیک

بیشتر بخوانید: دلایل خاموش شدن تلفن پاناسونیک

انتقال خط در زمانی که کسی به تماس پاسخگو نباشد

اما ممکن است که دسترسی شما و یا عدم دسترسی شما به تلفن ثابت مقطعی باشد، پس شما به دنبال شرایطی از انتقال تماس تلفن پاناسونیک هستید که در آن در صورت پاسخگویی شما، انتقال تماس اتفاق نیفتد و تنها زمانی تماس به خط مقصد منتقل شود که شما پاسخگوی تماس نیستید. در این صورت ابتدا تلفن را در حالت TONE قرار دهید و کد دستوری زیر را وارد کنید.

دایورت کردن تلفن پاناسونیک

نحوه غیر فعال کردن دایورت 

اگر تصمیم گرفتید که دیگر از سرویس انتقال مکالمه استفاده نکنید کافی است با گرفتن کدهای دستوری این امکان را لغو کنید.

ابتدا گوشی را بردارید، در این حالت باید همان صدای مخصوص شنیده شود، سپس کد دستوری #21# یا #۵۷# را وارد کنید. این کد برای غیرفعال کردن سرویس انتقال مکالمه است و پس از شماره‌گیری آن همچنان صدای بوق مخصوص را می‌شنوید. حالا گوشی را قطع کرده و دوباره بردارید یا روشن کنید، خط شما کاملا از حالت دایورت خارج شده و دوباره صدای آشنای بوق تلفن را می‌شنوید.

3.5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید