اشتراک گذاری

شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

این که شماره ننداختن تلفن پاناسونیک شما، شما را بهم بریزد امری کاملا طبیعی است. در عصری که این نکته در تمامی تلفن ها تبدیل به یک ویژگی ساده شده است، شماره ننداختن تلفن پاناسونیک چه از نوع رومیزی و چه از نوع بی سیم موجب کلافه شدن کاربران گوشی های این برند قدیمی و خوش نام می شود.

برای رفع این مشکل مانند هر ایراد دیگری باید علت به وجود آمدن آن را بررسی کنیم. قابلیت کالر آیدی در تمامی تلفن های خانگی و سانترال مورد استفاده کاربران قرار می گیرد اما بهتر است پیش از آن که از این ایراد به عنوان یک نقص یاد کنیم، خاطرنشان کنیم که دلایل مختلفی موجب غیر فعال سازی کالر آیدی پاناسونیک می شود که با شناسایی هر یک از آن ها می توانیم به راحتی این مشکل را برطرف کنیم.

از این جهت در این مقاله علل مرسوم شماره ننداختن در تلفن پاناسونیک و راه حل های برطرف نمودن آن ها را بررسی کرده و برای کاربران به زبان ساده شرح می دهیم تا به راحتی نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

دلایل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

غیر فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک مانند هر ابزار و وسیله دیجیتالی دیگر ممکن است علت های مختلفی داشته باشد. زمانی که شما برای خرید یک گوشی تلفن پاناسونیک به مرکز سخت افزار ایران مراجعه می کنید نا خود آگاه به دارا بودن کالر آیدی روی آن گوشی دقت می کنید زیرا امروزه دارا بودن این قابلیت یک امر طبیعی محسوب می شود.

لازم به ذکر است خوشبختانه در سال های اخیر شرکت پاناسونیک که پیشتاز ساخت انواع تلفن های رومیزی و بیسیم است، در ساده ترین مدل گوشی خود مانند مدل 3611 نیز از این ویژگی استفاده نموده است.

حال اگر از دارا بودن این قابلیت اطمینان حاصل کردید و اکنون با مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک خود مواجه شده اید قطعا یکی از دو مشکل اساسی یعنی عدم پشتیبانی از کالر آیدی بر روی خط تلفن و یا عدم فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک بر سر راه شما قرار دارند.

بیشتر بخوانید: نحوه ریست کردن تلفن بی سیم پاناسونیک

پشتیبانی نکردن از کالر آیدی بر روی خطوط منطقه سکونت

سابقا امکان برخورد با این مشکل بسیار زیاد بود. در سال هایی که به تازگی استفاده از کالر آیدی رایج شده بود و مردم برای آگاهی از تماس های ورودی اقدام به خرید و نصب این دستگاه در کنار گوشی های ساده خود می نمودند می بایست در وهله اول اقدام به استعلام گیری از مخابرات منطقه خود نمایند.

به مرور زمان این قابلیت در سراسر کشور گسترش پیدا کرده و تقریبا تمامی مناطق و خطوط تلفن از این ویژگی بر روی خط خود استفاده می کنند. حال از آن جایی که هیچ قاعده کلی بدون استثنا نیست ممکن است شماره ننداختن تلفن پاناسونیک شما ناشی از عدم پشتیبانی خط تلفن از کالر آیدی باشد.

در این صورت حتی اگر فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک خود را نیز به درستی انجام داده باشید باز هم مشکل شما برطرف نمی شود. از این رو پیشنهاد می شود قبل از اقدام به خرید این گوشی های تلفن با تماس با مخابرات منطقه خود یا مراجعه حضوری به آنجا از فعال بودن این قابلیت در محل سکونت خود مطمئن شوید.

غیر فعال شدن قابلیت کالر آیدی روی خط تلفن

پس از حصول اطمینان از پشتیبانی این قابلیت در محله سکونت خود، می توانید با مراجعه به نمایندگی پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران با توجه به نیاز و بودجه خود اقدام به خرید گوشی مورد نظر خود نمائید. اما ممکن است پس از نصب گوشی و تنظیم کردن آن روی خط خود مجددا با مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک خود مواجه شوید.

لازم است بگوئیم گاهی اوقات با آن که در منطقه شما این ویژگی پشتیبانی می شود اما ممکن است به دلیل نقص فنی در مرور زمان این قابلیت روی بعضی خطوط غیر فعال شود. برای حل این مشکل ابتدا خط خود را با یک گوشی تلفن دیگر مجهز به کالر آیدی که از سالم بودن آن اطمینان دارید امتحان کنید.

اگر شماره تماس های ورودی را مشاهده نمودید لازم است به بخش تنظیمات گوشی خود بروید اما اگر با گوشی جدید نیز همچنان با این نقص رو به رو شدید، لازم است با تماس یا مراجعه به مرکز مخابرات منطقه خود نسبت به رفع این مشکل اقدام نمائید.

شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک

آخرین دلیلی که می توان به عنوان علت شماره ننداختن تلفن پاناسونیک در نظر گرفت، غیر فعال بودن کالر آیدی گوشی می باشد. زمانی که تمامی مشکلات بالا را بررسی کرده و از رفع آن ها اطمینان حاصل نمودید بهتر است در صورتی که هنوز شماره تماس های ورودی خود را نمی بینید نسبت به فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک خود اقدام نمائید.

برای این کار ابتدا باید دکمه Menu را روی گوشی خود پیدا کرده و انتخاب کنید. حال پس از ورود به آن ابتدا دکمه مربع # و پس از آن کد دستوری 162 را وارد نمائید. در اینجا با استفاده از فلش های بالا و پایین فعال سازی یا غیر فعال کردن کالر آیدی به انتخاب شما انجام می شود.

در مرحله بعد با انتخاب Handset ، کالر آیدی را بر روی گوشی و با انتخاب Base unit ،کالر آیدی را بر روی واحد پایه تلفن تنظیم کنید. سپس با انتخاب گزینه Save تنظیمات خود را ذخیره کرده تا دیگر با مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک مواجه نشوید.

فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک در مراکز سانترال

همانطور که می دانید گوشی های پاناسونیک محبوب ترین و کاربردی ترین انتخاب صاحبان صنایع و شرکت ها جهت راه اندازی خطوط سانترال درون شرکت هستند. با توجه به اینکه می دانیم شماره ننداختن تلفن پاناسونیک امروزه در سازمان های بزرگ برای تماس های داخلی و یا ورودی می تواند منجر به چه مشکلاتی شود پس ابتدا نسبت خرید مدل گوشی مخصوص این خطوط اقدام کرده و پس از آن حتما باید یک دستگاه سانترال مناسب مجموعه خود تهیه کنیم چرا که تنظیمات سانترال در دستگاه مخصوص به خود انجام می شود نه در گوشی های تلفن رومیزی.

برای این کار ابتدا باید یک کارت کالر آیدی خریداری کرده و به درستی توسط تکنسین های فنی روی دستگاه سانترال نصب و تنظیم شود. سپس بهتر است تنظیمات FSK و DTMF  را کنترل کنیم و گاها برای چک کردن این مورد پیشنهاد می شود وضعیت خطوط را نسبت به این دو گزینه به یکدیگر تغییر داد تا مشکل برطرف شود. لازم به ذکر است این فرآیند در سانترال های پر ظرفیت و کم ظرفیت به دو شکل گوناگون انجام می شود.

ایجاد تغییرات در سانترال های کم ظرفیت و پر ظرفیت

برای فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک در شبکه سانترال های کم ظرفیت ابتدا با یک گوشی مدیریتی ترجیحا مدل 7730 وارد بخش تنظیمات شده و از طریق جک 01 اقدام به تغییر کد 910 می نمائید. برای این کار دکمه Program را روی تلفن فشار داده و سپس دکمه ستاره * و بعد از آن مربع # را فشار می دهیم.

بعد از آن رمز عبور دستگاه را وارد می کنیم که عموما کاربران پیش فرض 1234 را بدون تغییر انتخاب می کنند. حال با وارد کردن کد 910 حالت را از DTMF به FSK و برعکس تبدیل می کنیم. سپس با استفاده از دکمه Store نسبت به ذخیره کردن تنظیمات تلفن اقدام می نماییم. اما در سانترال های پرظرفیت مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک با استفاده از اتصال یک رایانه به سانترال و کمک گرفتن از نرم افزار UPCMC انجام می شود.

شما بعد از اتصال به کمک این نرم افزار باید در بخش Slot وارد Properties شده و نسبت به تغییر حال خطوط اقدام نمایید. با این حال توصیه می شود برای نصب و راه اندازی سانترال ها به مقاله متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک مراجعه نمایید. در صورتی که در این موارد به مشکلی برخورد کردید می توانید با مراجعه به مرکز سخت افزار ایران از تکنسین های حاضر در واجد فنی این شرکت برای نصب و راه اندازی تلفن های خود کمک بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید