اشتراک گذاری

شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

این که شماره ننداختن تلفن پاناسونیک شما، شما را بهم بریزد امری کاملا طبیعی است. در عصری که این نکته در تمامی تلفن ها تبدیل به یک ویژگی ساده شده است، شماره ننداختن تلفن پاناسونیک چه از نوع رومیزی و چه از نوع بی سیم موجب کلافه شدن کاربران گوشی های این برند قدیمی و خوش نام می شود.

برای رفع این مشکل مانند هر ایراد دیگری باید علت به وجود آمدن آن را بررسی کنیم. قابلیت کالر آیدی در تمامی تلفن های خانگی و سانترال مورد استفاده کاربران قرار می گیرد اما بهتر است پیش از آن که از این ایراد به عنوان یک نقص یاد کنیم، خاطرنشان کنیم که دلایل مختلفی موجب غیر فعال سازی کالر آیدی پاناسونیک می شود که با شناسایی هر یک از آن ها می توانیم به راحتی این مشکل را برطرف کنیم.

از این جهت در این مقاله علل مرسوم شماره ننداختن در تلفن پاناسونیک و راه حل های برطرف نمودن آن ها را بررسی کرده و برای کاربران به زبان ساده شرح می دهیم تا به راحتی نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

فعال کردن کالر آیدی تلفن پاناسونیک

یکی از امکانات کاربردی که در سال های اخیر به تلفن های پاناسونیک افزوده شده، امکان فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک است. در صورتی که کاربران با نحوه فعال کردن یا غیر فعال کردن کالر آیدی تلفن آشنایی نداشته باشند، کار کردن با این دستگاه برای آن ها دشوار می شود. بنابراین باید با توجه به مدل و نوع تلفن خود، به بررسی این مورد بپردازند.

از کالر آیدی تلفن پاناسونیک چه می دانید؟

یکی از امکانات مهمی که در تلفن پاناسونیک به کار رفته، کالر آیدی تلفن است. کالر آیدی می تواند در زمانی که تلفن زنگ می خورد، اطلاعات تماس گیرنده را در اختیار کاربر قرار دهد. به این ترتیب کاربر می تواند علاوه بر شماره تلفن تماس گیرنده، به تاریخ و ساعت دقیق تماس نیز دسترسی داشته باشد.

 این تکنولوژی سال هاست که در کشور ما رواج پیدا کرده و اغلب افراد از این امکان استفاده می کنند. بنابراین لازم است درباره غیر فعال یا فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک اطلاعات کافی کسب کرده و بتوانید برای آن اقدام کنید. کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات تلفن پاناسونیک اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

دلایل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

غیر فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک مانند هر ابزار و وسیله دیجیتالی دیگر ممکن است علت های مختلفی داشته باشد. زمانی که شما برای خرید یک گوشی تلفن پاناسونیک به مرکز سخت افزار ایران مراجعه می کنید نا خود آگاه به دارا بودن کالر آیدی روی آن گوشی دقت می کنید زیرا امروزه دارا بودن این قابلیت یک امر طبیعی محسوب می شود.

لازم به ذکر است خوشبختانه در سال های اخیر شرکت پاناسونیک که پیشتاز ساخت انواع تلفن های رومیزی و بیسیم است، در ساده ترین مدل گوشی خود مانند مدل 3611 نیز از این ویژگی استفاده نموده است.

حال اگر از دارا بودن این قابلیت اطمینان حاصل کردید و اکنون با مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک خود مواجه شده اید قطعا یکی از دو مشکل اساسی یعنی عدم پشتیبانی از کالر آیدی بر روی خط تلفن و یا عدم فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک بر سر راه شما قرار دارند.

 

نحوه ریست کردن تلفن بی سیم پاناسونیک رو بخون تا جواب سوالات رو درباره ریست کردن تلفن پاناسونیک بگیری!

پشتیبانی نکردن از کالر آیدی بر روی خطوط منطقه سکونت

سابقا امکان برخورد با این مشکل بسیار زیاد بود. در سال هایی که به تازگی استفاده از کالر آیدی رایج شده بود و مردم برای آگاهی از تماس های ورودی اقدام به خرید و نصب این دستگاه در کنار گوشی های ساده خود می نمودند می بایست در وهله اول اقدام به استعلام گیری از مخابرات منطقه خود نمایند.

به مرور زمان این قابلیت در سراسر کشور گسترش پیدا کرده و تقریبا تمامی مناطق و خطوط تلفن از این ویژگی بر روی خط خود استفاده می کنند. حال از آن جایی که هیچ قاعده کلی بدون استثنا نیست ممکن است شماره ننداختن تلفن پاناسونیک شما ناشی از عدم پشتیبانی خط تلفن از کالر آیدی باشد.

در این صورت حتی اگر فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک خود را نیز به درستی انجام داده باشید باز هم مشکل شما برطرف نمی شود. از این رو پیشنهاد می شود قبل از اقدام به خرید این گوشی های تلفن با تماس با مخابرات منطقه خود یا مراجعه حضوری به آنجا از فعال بودن این قابلیت در محل سکونت خود مطمئن شوید.

غیر فعال شدن قابلیت کالر آیدی روی خط تلفن

پس از حصول اطمینان از پشتیبانی این قابلیت در محله سکونت خود، می توانید با مراجعه به نمایندگی پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران با توجه به نیاز و بودجه خود اقدام به خرید گوشی مورد نظر خود نمائید. اما ممکن است پس از نصب گوشی و تنظیم کردن آن روی خط خود مجددا با مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک خود مواجه شوید.

لازم است بگوئیم گاهی اوقات با آن که در منطقه شما این ویژگی پشتیبانی می شود اما ممکن است به دلیل نقص فنی در مرور زمان این قابلیت روی بعضی خطوط غیر فعال شود. برای حل این مشکل ابتدا خط خود را با یک گوشی تلفن دیگر مجهز به کالر آیدی که از سالم بودن آن اطمینان دارید امتحان کنید.

اگر شماره تماس های ورودی را مشاهده نمودید لازم است به بخش تنظیمات گوشی خود بروید اما اگر با گوشی جدید نیز همچنان با این نقص رو به رو شدید، لازم است با تماس یا مراجعه به مرکز مخابرات منطقه خود نسبت به رفع این مشکل اقدام نمائید.

شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

نحوه فعال سازی کالرآیدی تلفن پاناسونیک

با فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک، زمانی که تلفن شما شروع به زنگ خوردن می کند، پس از شنیدن زنگ دوم و صدای بوق کوتاه، شماره تلفن فرد تماس گیرنده را به همراه اطلاعات دیگر همچون تاریخ و ساعت تماس روی نمایشگر تلفن نمایش داده خواهد شد.

در ادامه برای راه اندازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک، به مراحلی اشاره می کنیم که می توانید با کمک آن از این امکان کاربردی تلفن پاناسونیک بهره مند شوید. کراحل از قرار زیر هستند:

  • ابتدا دکمه Menu را انتخاب کرده و فشار دهید.

شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

  • پس از آن دکمه # را زده و سپس عدد 162 را در صفحه کلید تلفن وارد نمایید.

شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

  • در این مرحله با کمک کلید های پایین و بالا، می توانید به گزینه های On و Off دسترسی پیدا کنید و با استفاده از آن‌ ها نسبت به غیر فعال یا فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک اقدام نمایید.

  • پس از اینکه یکی از گزینه ها را انتخاب کردید، به منظور ذخیره سازی تغییرات، گزینه Save را انتخاب کنید.
  • در قدم بعد به منظور تنظیم کالر آیدی تلفن روی نمایشگر می توانید گزینه Handset و به منظور تنظیم کالر آیدی روی نمایشگر پایه اقدام به انتخاب گزینه Base unit نمایید.

شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

  • در مرحله آخر به منظور پایان دادن به عملیات و خروج از تنظیمات، می توانید دکمه Off را در تلفن پاناسونیک فشار دهید.

شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک در مراکز سانترال

همانطور که می دانید گوشی های پاناسونیک محبوب ترین و کاربردی ترین انتخاب صاحبان صنایع و شرکت ها جهت راه اندازی خطوط سانترال درون شرکت هستند. با توجه به اینکه می دانیم شماره ننداختن تلفن پاناسونیک امروزه در سازمان های بزرگ برای تماس های داخلی و یا ورودی می تواند منجر به چه مشکلاتی شود پس ابتدا نسبت خرید مدل گوشی مخصوص این خطوط اقدام کرده و پس از آن حتما باید یک دستگاه سانترال مناسب مجموعه خود تهیه کنیم چرا که تنظیمات سانترال در دستگاه مخصوص به خود انجام می شود نه در گوشی های تلفن رومیزی.

برای این کار ابتدا باید یک کارت کالر آیدی خریداری کرده و به درستی توسط تکنسین های فنی روی دستگاه سانترال نصب و تنظیم شود. سپس بهتر است تنظیمات FSK و DTMF  را کنترل کنیم و گاها برای چک کردن این مورد پیشنهاد می شود وضعیت خطوط را نسبت به این دو گزینه به یکدیگر تغییر داد تا مشکل برطرف شود. لازم به ذکر است این فرآیند در سانترال های پر ظرفیت و کم ظرفیت به دو شکل گوناگون انجام می شود.

ایجاد تغییرات در سانترال های کم ظرفیت و پر ظرفیت

برای فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک در شبکه سانترال های کم ظرفیت ابتدا با یک گوشی مدیریتی ترجیحا مدل 7730 وارد بخش تنظیمات شده و از طریق جک 01 اقدام به تغییر کد 910 می نمائید. برای این کار دکمه Program را روی تلفن فشار داده و سپس دکمه ستاره * و بعد از آن مربع # را فشار می دهیم.

شماره ننداختن تلفن های پاناسونیک

بعد از آن رمز عبور دستگاه را وارد می کنیم که عموما کاربران پیش فرض 1234 را بدون تغییر انتخاب می کنند. حال با وارد کردن کد 910 حالت را از DTMF به FSK و برعکس تبدیل می کنیم. سپس با استفاده از دکمه Store نسبت به ذخیره کردن تنظیمات تلفن اقدام می نماییم. اما در سانترال های پرظرفیت مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک با استفاده از اتصال یک رایانه به سانترال و کمک گرفتن از نرم افزار UPCMC انجام می شود.

شما بعد از اتصال به کمک این نرم افزار باید در بخش Slot وارد Properties شده و نسبت به تغییر حال خطوط اقدام نمایید. با این حال توصیه می شود برای نصب و راه اندازی سانترال ها به مقاله متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک مراجعه نمایید. در صورتی که در این موارد به مشکلی برخورد کردید می توانید با مراجعه به مرکز سخت افزار ایران از تکنسین های حاضر در واجد فنی این شرکت برای نصب و راه اندازی تلفن های خود کمک بگیرید.

3/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید