اشتراک گذاری

کد‌های مخفی تلفن پاناسونیک

کد‌های مخفی تلفن پاناسونیک این امکان را برای کاربران فراهم می‌کنند که تغییرات زیادی را بر روی برنامه‌های مختلف عملی کنند. تلفن پاناسونیک یکی از تلفن‌های خوب و باکیفیتی است که وارد کشورمان شده است و اینک شرکت‌های مختلفی در سراسر کشور از این دستگاه استفاده می‌کنند. تلفن پاناسونیک بخش‌های مختلفی دارد و یکی از مزیت‌های آن پشتیبانی کامل از تلفن شهری است.

وقتی عبارت کد‌های مخفی تلفن سانترال پاناسونیک به گوش افراد می‌خورد، بسیاری فکرشان به سمت تعدادی کد سری می‌رود که باید آن‌ها را کشف کرد. اما واقعیت غیر از این است و این کد‌های مخفی را در هنگام خرید می‌توان بر روی سی‌دی دستگاه مشاهده کرد.

کد های مخفی همراه با ترفند های تلفن پاناسونیک 

دستگاه‌های بی‌سیم پاناسونیک دارای کد‌های ویژه‌ای هستند که از آن‌ها می‌توان برای مقاصد گوناگونی استفاده کرد. فرضا قابلیت Link2cell قابلیت جالبی است که به افراد اجازه می‌دهد که گوشی همراه خود را بدون شارژر شارژ کنند. در این حالت با استفاده از بلوتوث به تلفن بی‌سیم وصل می‌شوید و گوشی همراه خود را خیلی راحت شارژ می‌کنید. اگر مخاطبی در این وضعیت به شما زنگ بزند، با استفاده از دستگاه پاناسونیک می‌توانید به او جواب دهید.

کد های مخفی تلفن پاناسونیک

اگر علاقه دارید گوشی خود را از این طریق شارژ کنید و این قابلیت را در تلفن پاناسونیک خود فعال کنید، کافی است که بعد از زدن دکمه # کد 6241 را درج کنید. در قسمت تنظیمات و در بخش بلوتوث گوشی خود باید مدل دستگاه پاناسونیک خود را یافته و آن را ذخیره کنید. زمانی که قصد به‌هم‌زدن این تنظیمات را داشتید، تنها کافی است گزینه off را انتخاب کنید. این در واقع یکی از کد‌های مخفی تلفن پاناسونیک است که می‌تواند کاربرد‌های زیادی داشته باشد.

ترفند‌ بی‌صدا کردن تلفن پاناسونیک

در موارد بسیاری افراد تمایل ندارند که تلفن پاناسونیک آن‌ها زنگ بزند. مثلا شما ممکن است بعدازظهر‌ها استراحت کوتاهی کنید و دوست نداشته باشید در خلال این مدت کسی مزاحم شما شود. در اینجاست که می‌توان از یکی دیگر از کد‌های مخفی تلفن پاناسونیک استفاده کرد که البته این کد‌ها در نظر مردم مخفی هستند.

در این حالت برای سایلنت (silent) کردن موقت تلفن پاناسونیک خود می‌توانید به منوی آن وارد شده و بعد از انتخاب # کد 160 را وارد کنید. برخی از کد‌ها نیز دارای علامت  ↑↓ هستند که از آن‌ها برای افزایش و کاهش صدا استفاده می‌شود.

ترفند حذف پیام‌های ضبط‌ شده در تلفن پاناسونیک

منشی تلفن قابلیتی است که در اکثر تلفن‌های پاناسونیک موجود است. از این قابلیت می‌توان برای حذف پیام‌های ضبط‌شده استفاده کرد. به صورت پیش‌فرض پیامی روی منشی تلفن تنظیم شده است که برای حذف این پیام باید به منوی گوشی رفته و دکمه # را بزنید. بعد از آن کد 302 را وارد کرده و با زدن Yes همه تغییرات را اعمال کنید.

 لیست سیاه و کد‌های مخفی تلفن پاناسونیک

احتمال دارد افرادی مزاحم شما شوند و یا بنا به دلایلی مایل به شنیدن صدای آن‌ها نباشید؛ در این حالت می‌توانید از کد‌های به اصطلاح مخفی برای قرار دادن آن‌ها در لیست سیاه استفاده کنید. امکان مسدود ساختن افراد مزاحم قابلیتی است که در بسیاری از تلفن‌های پاناسونیک در نظر گرفته شده است.

در تلفن‌هایی که روی بیس دکمه و گزینه‌ای برای مسدودسازی افراد وجود ندارد، با انجام چند کار ساده می‌توانید افراد را مسدود کنید. در اینجا نیز مانند موارد قبلی باید ابتدا وارد منوی تلفن شوید و دکمه # را بزنید. سپس کد 217 را بزنید که با این کار وارد صفحه‌ای خاص می‌شوید که در آنجا می‌توان شماره فرد مزاحم را وارد کرد و بعد گزینه add را زد. با این کار می‌توان شماره مورد نظر را در لیست سیاه قرار داد. بسیاری تصور می‌کنند که این قابلیت نیز یکی از کد‌های مخفی تلفن پاناسونیک است.

کد بازگرداندن تلفن پاناسونیک به تنظیمات کارخانه

گاهی اتفاق می‌افتد که تنظیمات تلفن پاناسونیک قاطی می‌شود و دستگاه کیفیت و قابلیت اولیه خود را از دست می‌دهد. در اینجاست که باید اقدام به ریست کردن دستگاه کرد و کیفیت و قابلیت‌های گوشی را بازگرداند. ریست فکتوری در تلفن پاناسونیک را می‌توان به دو روش زیر انجام داد:

1- در این ترفند باید شماره‌های 2و 5 و 8 و 0 را در یک زمان نگه داشت، به طوری که صدای بوق شنیده شود. بعد از چند لحظه تلفن دوباره کار خود را آغاز خواهد کرد و به تنظیمات کارخانه بازخواهد گشت.

2- روش دیگری نیز برای بازگرداندن گوشی پاناسونیک به تنظیمات کارخانه وجود دارد. در این روش باید باتری تلفن را به مدت 15 دقیقه خارج کنیم و سپس آن را در جای اول خود گذاشته و تلفن را راه‌اندازی کنیم.

کد قابلیت کالر‌آیدی در تلفن پاناسونیک

بله، تلفن پاناسونیک از چنین قابلیتی برخوردار است و می‌توان با زدن دکمه # و سپس وارد کردن کد 162 این قابلیت را فعال کرد. بعد از وارد کردن این کد، گزینه‌هایی برای فعال‌سازی و غیر‌فعال‌سازی کالر‌آیدی نمایان می‌شود که شما باید گزینه on را انتخاب کنید. بسیاری این قابلیت را نیز یکی دیگر از کد‌های مخفی تلفن پاناسونیک می‌دانند.

کد تنظیم آلارم در تلفن‌های پاناسونیک

قابلیت زنگ هشدار نیز برای تلفن‌های پاناسونیک مهیا شده است. شما می‌توانید از تلفن پاناسونیک خود مانند گوشی موبایل برای برنامه‌ریزی و تنظیم آلارم استفاده کنید. برای فعال‌سازی این قابلیت جالب باید از کد #720 استفاده کنید.

 کد بیشتر کردن نور صفحه نمایش تلفن پاناسونیک

شاید شما علاقه داشته باشید که نور صفحه نمایش تلفن پاناسونیک را افزایش دهید. این قابلیت نیز برای کاربران مهیا شده است و با استفاده از کد #145 انجام می‌شود. زمانی که این کد را وارد کردید، دکمه‌های وسط دستگاه تبدیل به ابزاری برای کم و زیاد کردن نور خواهند شد.

آیا واقعا چیزی بنام کد مخفی در تلفن پاناسونیک وجود دارد؟

با خواندن مطالب بالا باید متوجه شده باشید که چیزی بنام کد مخفی در تلفن‌های پاناسونیک وجود ندارد. همان طور که گفته شد، این کد‌ها در فایل تلفن خریداری‌شده وجود دارند و چیزی در اینجا از کاربران مخفی نشده است. تنها چیزی که برای استفاده از این کد‌ها لازم است، آموزش و یادگیری است که بسیاری از کاربران از این قضیه غافل مانده‌اند. بعضی از این کد‌ها با توجه به نیاز تهیه شده‌اند و برای استفاده از آن‌ها معمولا به فعال‌سازی تعدادی پیش‌نیاز باید پرداخت.

در این نوشتار تعدادی از کد‌های مخفی تلفن پاناسونیک مورد بحث و بررسی قرار گرفت. قابلیت‌های دیگری نیز برای این دستگاه‌ها موجود است که با استفاده از کد‌های دیگری فعال می‌شوند. شما چه قابلیت‌های دیگری را برای تلفن‌های پاناسونیک فعال کرده‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید