اشتراک گذاری

نحوه تمیز کردن تلویزیون پاناسونیک

نحوه تمیز کردن تلویزیون اهمیت بالایی داشته و حتما باید به شیوه صحیح و اصولی انجام شود. در غیر این صورت ممکن است تمیز کردن تلویزیون نتیجه عکس داده و نه تنها موجب افزایش طول عمر تلویزیون نشود، بلکه موجب وارد شدن آسیب های جدی به بخش های مختلف آن نیز شود. گرد و غبار نشسته بر روی تلویزیون می تواند به بخش های داخلی دستگاه وارد شده و در عملکرد بخش های مختلف اختلال ایجاد کند. بنابراین تمیز کردن صفحه تلویزیون و دیگر بخش های آن به صورت منظم، یکی از موارد مهمی است که در نگهداری تلویزیون عنوان می شود

در این مقاله به بررسی نکات مربوط به تمیز کردن آلودگی ها از تلویزیون می پردازیم. در صورتی که عملکرد تلویزیون پاناسونیک شما با ایراد مواجه شد، می توانید به نمایندگی پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران مراجعه کرده و از تکنسین های حاضر در این مرکز برای تعمیر تلویزیون پاناسونیک خود کمک بگیرید

نحوه تمیز کردن تلویزیون پاناسونیک

اینو بخون حتما به کارت میاد : سیاه شدن تلویزیون پاناسونیک

نکات مهم درباره تمیز کردن تلویزیون پاناسونیک

پیش از ارائه توضیحات درباره نحوه صحیح تمیز کردن تلویزیون Panasonic بهتر است ابتدا به بررسی برخی نکات مهم در این مورد بپردازیم. اولین و مهم ترین نکته ای که درباره روند تمیز کردن دستگاه های الکترونیکی مطرح می شود، این است که هرگز هیچ مایع تمیز کننده ای را به صورت مستقیم بر روی دستگاه اسپری نکنید. اهمیت این مساله در هنگام تمیز کردن صفحه تلویزیون بیشتر هم می شود. 

علاوه بر آن محلول های الکلی یا آمونیاکی به هیچ عنوان تمیز کننده های مناسبی برای این کار نیستند؛ زیرا صفحات ال سی دی و ال ای دی در مقابل این گونه مواد مقاومت نداشته و به سرعت دچار مشکل می شوند. توجه داشته باشید که بهترین وسیله برای تمیز کردن آلودگی های تلویزیون، دستمال های میکروفایبر هستند. در صورتی که دستمال میکروفایبر در دسترس ندارید، می توانید از دستمال های نرم تمیز و بدون پرز استفاده کنید.

تمیز کردن صفحه تلویزیون پاناسونیک

تمیز کردن صفحه تلویزیون نیز مانند تمیز کردن دیگر بخش های این دستگاه بوده و برای انجام آن به هیچ عنوان نباید مایع تمیز کننده را به صورت مستقیم بر روی صفحه اسپری کرد. پیش از شروع به تمیز کردن تلویزیون Panasonic حتما دستگاه را از برق بکشید؛ زیرا زمانی که تلویزیون در حال کار است پیکسل ها گرما ایجاد می کنند و نفوذ رطوبت به درون آنها می تواند آسیب های جبران ناپذیری را برای دستگاه و همچنین کاربر به دنبال داشته باشد. پارچه ای که برای تمیز کردن تلویزیون از آن استفاده می کنید، باید نرم بوده و خشک و زبر نباشد. بهتر است تا حد امکان، پارچه لطیف بوده و برجستگی و پرز نداشته باشد.

بهترین محلول برای تمیز کردن صفحه تلویزیون و بخش های دیگر

محلول مورد استفاده برای تمیز کردن تلویزیون، یکی از ارکان اصلی این فرآیند بوده و برای انتخاب آن باید وسواس زیادی به خرج داد. نکاتی که در ادامه این بخش بیان می شوند به شما برای انتخاب بهترین محلول جهت تمیز کردن آلودگی های تلویزیون کمک می کند:

  • توجه داشته باشید که آب معمولی شیر، هرگز محلول مناسبی برای تمیز کردن صفحه تلویزیون و دیگر بخش های آن نیست. رسوبات، مواد معدنی و نمک های محلول موجود در آب شیر پس از خشک شدن آب بر روی بخش های مختلف دستگاه باقی مانده و در عملکرد آنها اختلال ایجاد می کنند.
  • محلول های پاک کننده شیشه و سایر سطوح نیز مواد مناسبی برای تمیز کردن آلودگی های تلویزیون های پاناسونیک نیستند. این محلول ها به دلیل دارا بودن مواد شیمیایی قوی می توانند صفحه نمایش تلویزیون را دچار آسیب کرده و در نهایت منجر به کدر شدن صفحه شوند.
  • برای تمیز کردن آلودگی های تلویزیون از الکل استفاده نکنید زیرا این ماده نیز منجر به پدید آمدن لکه های سیاه بر روی مانیتور تلویزیون می شود.
  • برای تمیز کردن تلویزیون می توانید از محلول آب مقطر و سرکه استفاده کنید. توجه داشته باشید که این محلول باید با نسبت 1 سرکه /2 آب مقطر تهیه شود. آب مقطر برخلاف آب شیر مواد معدنی و رسوبات نداشته و پس از خشک شدن لکه به جا نمی گذارد. سرکه نیز یک محلول تمیز کننده طبیعی است که خاصیت شفاف کنندگی نیز دارد و می تواند برای تمیز کردن آلودگی های سطحی تلویزیون مفید باشد.
  • حتی اگر از محلول های مخصوص تمیز کردن لوازم الکترونیکی نیز استفاده می کنید هرگز نباید محلول را به صورت مستقیم بر روی دستگاه اسپری کنید.
  • بهترین روش برای تمیز کردن صفحه تلویزیون پاناسونیک و دیگر بخش های دستگاه این است که کمی از محلول مورد نظر را بر روی دستمال تمیز، نرم و بدون پرز اسپری کرده و پس از آن با استفاده از دستمال تلویزیون را تمیز کنید.

نکات جانبی پیرامون تمیز کردن آلودگی های تلویزیون پاناسونیک

تمیز کردن تلویزیون پاناسونیک و دیگر برندها نیازی به وارد کردن هیچ گونه فشاری ندارد و برای این کار، تنها کافی است دستمال را از بالا به پایین و بدون اعمال فشار بر روی ناحیه مورد نظر بکشید. برای پاک کردن لکه های مقاوم نیز بدون اینکه فشار دست خود را زیاد کنید، تنها سعی کنید با دستمال چندین مرتبه به صورت دورانی بر روی لکه بکشید تا آلودگی از بین رفته و پاک شود. 

در نهایت نیز پس از تمیز کردن صفحه تلویزیون Panasonic و دیگر بخش های آن بهتر است با استفاده از یک دستمال نرم و تمیز خشک، به آرامی بر روی بخش های مختلف دستگاه بکشید تا رطوبت باقی مانده بر روی دستگاه خشک شود. آخرین نکته ای که لازم است مد نظر داشته باشید این است که بهتر است که یک الی دو ساعت پس از تمیز کردن آلودگی های تلویزیون از آن استفاده نکنید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید