اشتراک گذاری

قابلیت Sleep یا Standby در پرینتر

قابلیت Sleep در پرینتر با برند های گوناگون وجود دارد و از کارایی و مزیت های فراوانی برخوردار است. امکان Standby در پرینتر یکی از مواردی است که با تنظیم کردن آن، کار کردن با دستگاه چاپگر ساده تر و راحت تر می شود. زمانی که به طور موقت قصد استفاده از دستگاه را ندارید، می توانید این قابلیت را به کار ببرید. در ادامه ما را همراهی کنید تا بیشتر به مزیت های این قابلیت بپردازیم.

بیشتر بخوانید : پیغام call service در پرینتر

قابلیت Sleep در پرینتر

ویژگی‌های قابلیت sleep یا standby در پرینتر

تمام قابلیت هایی که در دستگاه چاپگر طراحی شده اند، کاربردی و مفید هستند و استفاده از آن ها می تواند برای کاربران مزایایی را به دنبال داشته باشد. فعال سازی حالت خواب در پرینتر ویژگی های متعددی دارد که از قرار زیر هستند. اگر مایل هستید اطلاعات بیشتر در این زمینه به دست آورید ما را در نمایندگی تعمیر پرینتر پاناسونیک همراهی نمایید.

  • در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.
  • عملکرد آن راحت است.
  • امکان سفارشی سازی متناسب با نوع کارکرد دستگاه وجود دارد.
  • حامی محیط زیست است.
  • باعث افزایش طول عمر پرینتر و خرابی کمتر آن می شود.

صرفه جویی در مصرف انرژی

قابلیت Sleep در پرینتر یا حالت خواب به عنوان حالت ذخیره انرژی دستگاه شناخته می شود. با قرار دادن دستگاه روی این حالت، به طور چشمگیری در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. به این ترتیب دستگاه برق کمتری مصرف کرده و قطعا سود زیادی دارد.

عملکرد راحت

با فعال کردن حالت Standby در پرینتر، زمانی که قصد استفاده مجدد از دستگاه را داشته باشید، در سریع ترین زمان ممکن می توانید آن را راه اندازی کرده و استفاده کنید. به این ترتیب امکان چاپ اسناد و تصاویر مورد نظر در کمترین زمان فراهم می شود.

سفارشی سازی متناسب با نوع کارکرد دستگاه 

با کمک قابلیت Sleep در پرینتر می توانید نوع عملکرد دستگاه را با نوع نیاز خود تنظیم کنید. بنابراین می توانید بر اساس زمان بندی مشخص کنید که دستگاه در چه زمانی روشن یا خاموش شود. حتی این امکان نیز در تنظیمات دستگاه وجود دارد که روز های تعطیل دستگاه راه اندازی نشود.

با استفاده از ویژگی Standby در پرینتر می توانید تعیین کنید که دستگاه صرفا برای کدام عملکرد ها و فعالیت ها روشن شود. به عنوان مثال می توانید دستگاه را به گونه ای تنظیم کنید که در هنگام دریافت فکس، پرینتر فعال شود. در صورتی که تنظیمات کمتری در دستگاه پرینتر انجام دهید، برق کمتری مصرف خواهد شد.  

حامی محیط زیست است

یکی از مزیت های مهمی که قابلیت Sleep در پرینتر دارد، حمایت آن از محیط زیست است. با توجه به اینکه در پرینتر امکان تنظیم دستگاه و صرفه جویی در مصرف انرژی وجود دارد، در صورت عدم استفاده، دستگاه خاموش می  شود تا گرمای کمتری تولید شود. این مورد همسو با محیط زیست است و در راستای کاهش مصرف انرژی تلاش می کند.

افزایش طول عمر پرینتر و خرابی کمتر 

با قابلیت Sleep در پرینتر، دستگاه در مواقعی که از آن استفاده نمی کنید خاموش می شود و علاوه بر کاهش مصرف برق، عمر مفید دستگاه را افزایش می دهد. در نتیجه میزان آسیب و خرابی در دستگاه پرینتر خصوصا در پاور یا منبع تغذیه آن کمتر می شود. به این ترتیب ویژگی Standby در پرینتر در دراز مدت باعث افزایش عمر مفید چاپگر می شود.

چگونگی تنظیم قابلیت sleep یا standby در پرینتر

چگونگی تنظیم قابلیت sleep یا standby در پرینتر با توجه به برند و مدل دستگاه تفاوت دارد. اما به طور کلی می توانید از طریق روش های متعددی به این تنظیمات دسترسی پیدا کنید. رایج ترین روش ها از قرار زیر هستند:

  • دسترسی به تنظیمات حالت خواب از طریق سرور وب پرینتر
  • دسترسی به تنظیمات حالت خواب از طریق دسکتاپ
  • دسترسی به تنظیمات حالت خواب از طریق کنترل پنل پرینتر

قابلیت Sleep در پرینتر

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید