اشتراک گذاری

کالیبره کردن پرینتر لیزری

کالیبره کردن پرینتر لیزری یکی از اقدامات ضروری است که باید توسط کاربر انجام گیرد. زیرا طی فرآیند کالیبراسیون تنظیمات مربوط به کیفیت رنگ ماشین طوری اعمال می شود که مطابق با استاندارد شرکت سازنده باشد. بنابراین رنگ ها درخشش و وضوح بهتری پیدا می کنند و کیفیت اسناد چاپی را افزایش می دهند.  

با توجه به بررسی های کارشناسان تعمیر پرینتر پاناسونیک مزیت دیگر کالیبره کردن این است که طیف رنگ های به کار برده شده در اوراق می تواند کاملا نیازهای کاربر را پوشش دهد. در مقاله پیش رو نحوه کالیبراسیون پرینتر لیزری را آموزش خواهیم داد.

کالیبره کردن پرینتر لیزری

دلیل اهمیت کالیبره کردن پرینتر لیزری

کالیبره کردن پرینتر لیزری باعث می شود که عملکرد دستگاه مطابق با استانداردهای تعیین شده از سوی کارخانه باشد. همچنین چاپگری که کالیبره نشده باشد، ممکن است که رنگ ها را در صفحات پررنگ تر یا کم رنگ تر چاپ کند که این موضوع می تواند موجب افت کیفیت اسناد گردد.

مسئله دیگری که کالیبره کردن چاپگر لیزری را ضروری می سازد، این است که از ایجاد سایه روی متون و عکس ها پیشگیری می شود. با توجه به این مطالب کالیبراسیون کمک می کند که رنگ ها کاملا طبیعی نشان داده شده، همچنین متن ها و تصاویر هم بدون هر گونه سایه پرینت گرفته شوند.

برای آموزش بیشتر درباره نحوه استفاده از قابلیت Sleep یا Standby در پرینتر خوندن این مقاله رو از دست نده

نکاتی برای کالیبره کردن پرینتر لیزری

  • قبل از کالیبره کردن پرینتر، مطمئن شوید که از آخرین درایورهای پرینتر استفاده می‌کنید.
  • از کاغذ با کیفیت بالا برای چاپ صفحه تست استفاده کنید.
  • چاپگر رنگی خود را برای بهترین دقت رنگ کالیبره کنید.
  • در صورت نیاز، فرآیند کالیبره کردن را تکرار کنید تا به نتایج دلخواه خود برسید.

روش های کالیبراسیون چاپگر لیزری

بعضی از کارتریج ها پس از اتمام تونر باید حتما تعویض گردند، در صورتی که برخی دیگر نیاز به شارژ مجدد دارند.‌ با توجه به این که کارتریج چاپگر شما احتیاج به شارژ داشته یا تعویض آن اجباری باشد، می توان از متدهای کالیبراسیون دستی یا اتوماتیک استفاده کرد.‌ در ادامه هر دو روش کالیبراسیون چاپگر لیزری شرح داده خواهند شد.

کالیبراسیون دستی پرینترهای لیزری

معمولا در مواقعی که کارتریج دستگاه شارژ شده است، برای کالیبره کردن پرینتر لیزری از روش دستی استفاده می شود. به این منظور باید نخست از طریق منوی چاپگر بخش SYSTEM SETUP را برگزینید تا به تنظیمات دستگاه دسترسی پیدا کنید.‌ 

کالیبراسیون پرینتر

سپس از بین آیتم های بخش تنظیمات Print Quality را انتخاب نمایید. با این اقدام عملیات کالیبراسیون انجام می گیرد تا رنگ ها به کیفیت مد نظر شما برسند.‌

کالیبراسیون پرینتر لیزری

کالیبراسیون پرینتر لیزری به روش اتوماتیک

کارخانجات سازنده چاپگرهای لیزری را به گونه ای طراحی کرده اند که در بازه های زمانی 48 ساعته به طور کاملا اتوماتیک کالیبره می شوند. بنابراین نیازی به هیچ‌ نوع عملیات دستی برای بهینه سازی عملکرد دستگاه نخواهید داشت. معمولا هنگامی که کارتریج را تعویض کرده باشید، می توانید جهت کالیبراسیون پرینتر لیزری از روش اتوماتیک استفاده نمایید. در صورت نیاز به خدمات تخصصی پرینتر با نمایندگی پاناسونیک تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید