اشتراک گذاری

تنظیم تعداد زنگ فکس پاناسونیک و نحوه تست فکس

یکی از پیکربندی هایی که می توانید پس از خریداری ماشین های اداری انجام دهید، تنظیم تعداد زنگ فکس پاناسونیک است. به طور کلی تجهیزات اداری از جمله فکس دارای قابلیت های مختلفی هستند که تنظیم و پیکربندی بیشتر آن ها به صورت دستی انجام می گیرد.‌ برای مثال در دستگاه‌ های فکس پاناسونیک می توانید تعیین کنید که پس از چند مرتبه زنگ خوردن، اسناد را دریافت نمایید. در ادامه این مقاله از نمایندگی پاناسونیک چگونگی تنظیم تعداد زنگ فکس panasonic را شرح خواهیم داد.

تنظیم تعداد زنگ فکس پاناسونیک

مراحل راه اندازی و تنظیم تعداد زنگ فکس پاناسونیک

اگر دستگاه فکس خود را به تازگی خریداری کرده اید، باید قبل از هر اقدامی آن را راه اندازی و تست نمایید تا از عملکرد صحیح ماشین اطمینان حاصل کنید. آماده سازی و تنظیم تعداد زنگ فکس پاناسونیک مطابق مراحل زیر انجام می پذیرد. همچنین در صورت بروز هر گونه مشکل با کارشناس تعمیر فکس پاناسونیک تماس بگیرید.

مرحله ۱

راه اندازی ماشین فکس

بهتر است که ماشین را در یک مکان کاملا صاف بگذارید و کابل آن را به نزدیک ترین پریز برق متصل کنید. از آنجایی که برای دریافت اسناد به خط تلفن نیاز دارید، اقدام به خریداری یک سوکت معمولی نمایید. یک طرف سوکت را به جک تلفن در قسمت پشت دستگاه اتصال دهید و طرف دیگر آن را هم به نزدیک ترین ورودی جک تلفن متصل کنید.

اکنون باید کارتریج مورد نیاز را به ماشین بیفزایید و کاغذ چاپ را نیز درون آن بگذارید. برای انتخاب کارتریج سازگار با مدل دستگاه خود می توانید از دفترچه راهنمای موجود در کارتن محصول کمک بگیرید.‌ در نهایت نیز اتصال تلفن را مورد بررسی قرار دهید. 

به این صورت که گوشی تلفن را برداشته و به دقت به صدای آن گوش کنید. چنانچه مشاهده کردید صدا واضح است و میزان نویز کمی به گوش می رسد، می توانید از بابت کیفیت ارتباط مطمئن باشید.

پیشنهاد برای مطالعه : پیغام Call service  فکس

مرحله ۲

تنظیم تعداد زنگ

پیش از تنظیم تعداد زنگ فکس پاناسونیک لازم است که این قابلیت را در دستگاه خود فعال سازید. به این منظور دکمه Auto Answer را بفشارید تا در حالت روشن قرار گیرد. اگر این دکمه خاموش باشد، صدای زنگ آن قدر به صدا در می آید تا دریافت سند را تایید کنید.

پس از این که دکمه Auto Answer روشن شد، اکنون می توانید جهت تعیین تعداد دفعات زنگ خوردن دستگاه فکس اقدام نمایید. به طور کلی دو روش برای تنظیم تعداد زنگ وجود دارد که عبارتند از:

روش اول

 • ابتدا دکمه Menu را روی ماشین بفشارید.

تنظیم تعداد زنگ فکس پاناسونیک

 • سپس به کمک دکمه جهت دار به سمت راست بروید و گزینه Basic Feature را برگزینید.
 
تنظیمات تعداد زنگ فکس panasonic

 

 • مجددا از طریق دکمه جهت دار به طرف راست حرکت کنید و وارد بخش Fax Ring Count شوید.

تنظیمات تعداد زنگ فاکس پاناسونیک

 • اکنون در این قسمت تعداد زنگ های دلخواه خود را به صورت دستی مشخص سازید.
 • در نهایت روی گزینه Set بزنید تا تغییرات اعمال شده، ذخیره گردد.

 

پیشنهاد برای مطالعه : علت ارسال نشدن فکس

روش دوم

فکس های برند پاناسونیک دارای یک سری کدهای اختصاصی هستند که به کمک هر یک از آن ها می توانید پیکربندی های خاصی را در ماشین اداری خود انجام دهید. تنظیم تعداد زنگ فکس پاناسونیک هم از طریق کد 210 قابل انجام است. اگر بخواهید از این روش استفاده کنید، باید مطابق زیر عمل نمایید:

 • دکمه Menu روی ماشین فکس را بفشارید.
 • در گام بعدی # و بعد عدد 210 را وارد سازید.
 • اکنون می توانید به کمک فلش‌ های بالا و پایین به راحتی تعداد دفعات مورد نظر خود را برای زنگ انتخاب کنید.
 • سپس روی گزینه Set بزنید تا تنظیمات مورد نظر ذخیره گردند.

نکته: دقت داشته باشید که حتی اگر همه مراحل بالا را انجام دهید، اما دکمه Auto Answer خاموش باشد، دستگاه فکس قادر به دریافت اسناد نیست.

تنظیم تعداد زنگ فکس Panasonic

تغییر دادن صدا پس از تنظیم تعداد زنگ فکس panasonic

ممکن است که پس از تنظیم تعداد زنگ فکس panasonic تمایل داشته باشید که صدای زنگ دستگاه را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید. انجام این کار با استفاده از کد 161 و مطابق مراحل زیر امکان پذیر است:

 • دکمه Menu را روی ماشین فکس بزنید.
 • سپس دکمه # را فشار دهید و بعد از آن کد 161 را وارد سازید.
 • در گام بعدی از طریق فلش‌ های بالا و پایین زنگ دلخواه خود را برگزینید.
 • در آخر نیز گزینه Set را انتخاب کنید تا تنظیمات ذخیره شوند و صدای زنگ تغییر کند.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید