اشتراک گذاری

ارسال نشدن فکس

مشکل ارسال نشدن فکس یکی از رایج‌ترین ایرادهای دستگاه‌های فکس است. اما دلایل ارسال نکردن فکس چیست و چگونه باید آن را برطرف کرد؟

فکس یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های اداری است به برقراری ارتباط بین کسب و کارهای کوچک و بزرگ و همچنین ارائه خدمات به مشتریان کسب و کارها کمک شایانی می‌کند. دستگاه فکس یک کپی از اسناد مختلف را به مقصدی که توسط یک شماره تلفن مشخص می‌شود، ارسال می‌کند. درست مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، دستگاه فکس نیز ممکن است با مشکلاتی مواجه شود که استفاده از آن را مختل می‌کند. یکی از شایع‌ترین این ایرادها، مشکل ارسال نشدن فکس است. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل ارسال نکردن فکس و راهکارهایی برای آن بپردازیم.

ارسال نشدن فکس مشکلیست که می‌تواند برای هر کاربری که از یک دستگاه فکس استفاده می‌کند، رخ دهد. اما سوالی که در این میان پیش میاید این است که علت این مشکل چیست؟ عوامل مختلفی می‌تواند باعث بروز این اتفاق شود که ما در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

ارسال نشدن فکس

دلایل و راه‌کار حل مشکل ارسال نشدن فکس

قطع شدن اتصالات دستگاه فکس

مهم‌ترین عاملی که می‌تواند باعث ارسال نشدن فکس باشد، این است که احتمالاً اتصالات دستگاه فکس شما قطع شده و در برق رسانی به سیستم اختلالی به وجود آمده است. کابل‌های اتصال دستگاه را بررسی کنید و مطمئن شوید هیچ قطعی یا پارگی در آن‌ها ظاهر نشده است. برای اطمینان پیدا کردن از این قضیه می‌توانید از کابل‌های دیگری استفاده کنید و مشکل را مجدداً بررسی کنید.

قطع شدن مودم و اینترنت

برخی از دستگاه‌های فکس برند پاناسونیک قابلیت اتصال به مودم و در نتیجه اینترنت را نیز دارند. پس اگر دستگاه شما هم از Wi-Fi پشتیبانی می‌کند، اتصال آن به مودم و وصل بودن اینترنت مودم را بررسی کنید. اگر مشکل ارسال نشدن فکس از اتصال به مودم اینترنت شما باشد، پیغام Fatal Error روی دستگاه ظاهر می‌شود.

قطع شدن ارتباط بین مودم و خط تلفن

دلیل دیگری که می‌تواند منجر به ارسال نشدن فکس در دستگاه شما شود، قطع ارتباط بین مودم و خط تلفن شما است. اگر علت ارسال نکردن فکس توسط دستگاه همین موضوع باشد، پیغام No Dial Tone را می‌توانید در اوت باکس دستگاه خود مشاهده کنید.

حل مشکل ارسال نکردن فکس در نمایندگی پاناسونیک

هر سه علت فوق و روش برطرف کردن آن‌ها را بررسی کردید اما نتیجه‌ای نگرفتید؟ این‌ها فقط برخی از دلایلی بود که می‌توانست منجر به ارسال نشدن فکس شود. احتمال این وجود دارد که مشکل از یکی از قطعات سخت افزاری داخل دستگاه شما باشد و دستگاه فکس شما نیاز به تعمیر داشته باشد. توصیه می‌کنیم اگر دانش کافی و ابزار مخصوص این کار را ندارید، به هیچ عنوان خودتان اقدام به تعمیر فکس خود نکنید. چرا که ممکن است باعث بروز مشکلات بیشتری در دستگاه شده و در نتیجه هزینه‌های بیشتری را به بار بیاورید. کارشناسان زبده ما در نمایندگی تعمیرات فکس پاناسونیک با بهره‌گیری از مدرن‌ترین ابزارآلات، می‌توانند به حل مشکل ارسال نکردن فکس شما بپردازند. کیفیت خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیر فکس پاناسونیک تضمینی است.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید