اشتراک گذاری

راهنمای تنظیم منشی تلفن پاناسونیک

یکی از کاربردی ترین شاخصه های تلفن های جدید پاناسونیک، قابلیت تنظیم منشی تلفن پاناسونیک است. این ویژگی می تواند به کاربران این امکان را بدهد تا در زمان هایی که به هر دلیلی قادر به پاسخ گویی نیستند، پیغام های دریافتی را ضبط کرده و در زمان مناسب در اختیار مخاطبان قرار دهد. وجود پیغام گیر تلفن پاناسونیک یک قابلیت ممتاز در این دستگاه ها است و کاربری آن ها را افزایش می دهد. اما بسیاری از افراد نحوه تنظیم کردن منشی تلفن پاناسونیک را نمی دانند و از این رو شاید نتوانند از این ویژگی استفاده کنند. در درجه اول باید دید آیا مدل دستگاه مورد نظر قابلیت پیغام گیر را دارد یا خیر. در برخی مدل ها این ویژگی وجود ندارد. حال با توجه به مدل گوشی تلفن پاناسونیک مورد نظر، در ادامه می خواهیم نحوه انجام این کار را برای کاربران گوشی های پاناسونیک آموزش دهیم.

تنظیم صدای منشی در تلفن های پاناسونیک

تنظیم منشی تلفن پاناسونیک در مدل های مختلف

پیش از هر چیزی یک دسته بندی مهم برای نحوه فعال سازی پیغام گیر تلفن پاناسونیک وجود دارد. این دسته بندی شامل انواع تلفن های پاناسونیک رومیزی و دسته تلفن های بی سیم پاناسونیک می شود. به این ترتیب نحوه فعال کردن و تنظیمات منشی تلفن پاناسونیک را در هر یک از این مدل ها آموزش خواهیم داد

نحوه تنظیم منشی تلفن پاناسونیک در گوشی های رومیزی

مدل های تلفن رومیزی برند پاناسونیک که قابلیت فعال کردن پیغام گیر در آن ها وجود دارد بسیار محدود است و تنها یک مدل KX-TS620 امکان تنظیم منشی را دارد. این گوشی می تواند پیغام تماس گیرنده را دریافت کرده و تا مدت زمان 18 دقیقه این پیغام را ضبط کند. بعد از ضبط شدن پیام هم دکمه Answering به صورت چشمک زن در می آید تا شما متوجه داشتن یک پیام شوید. نحوه فعال سازی منشی تلفن پاناسونیک در این مدل به صورت زیر است:

  • ابتدا دکمه Answer On را فشار داده تا فرد تماس گیرنده بتواند پیام خود را ضبط کند
  • در مرحله بعدی برای گوش دادن به پیغام ضبط شده باید دکمه MESSAGE/2WAY REC را فشار دهید
  • برای گوش دادن مجدد به یک پیام ضبط شده باید از دکمه Previous استفاده کرده و در صورت تمایل به توقف نیز دکمه stop را بزنید.

نحوه فعال سازی منشی تلفن پاناسونیک در گوشی های بی سیم

دسته دوم تلفن های پاناسونیک که به قابلیت پیغام گیر مجهز اند، گوشی های بی سیم این شرکت هستند. اکثر مدل های بی سیم به قابلیت پیغام گیر مجهز اند. برای دسترسی و تنظیم منشی تلفن پاناسونیک در گوشی های بی سیم هم می توان از پایه تلفن و هم از خود گوشی برای تنظیم کردن این ویژگی استفاده کرد. نحوه تنظیم و فعال سازی از طریق پایه با استفاده از گزینه  Answering On است. برای استفاده از خود گوشی نیز جهت فعال کردن پیغام گیر تلفن پاناسونیک می توان این کار را هم از طریق منوی گوشی و هم از طریق کد دستوری انجام داد. کد دستوری مورد استفاده در این جا، کد # 327 است. بعد از انتخاب گزینه منو و زدن این کد می توان این قابلیت را در دستگاه فعال کرد.

نحوه فعال سازی منشی تلفن پاناسونیک در گوشی های بی سیم

نحوه فعال سازی پیغام گیر در گوشی بی سیم بدون استفاده از کد

اگر برای فعال سازی منشی تلفن پاناسونیک قصد استفاده از کد دستوری را نداشته باشید، باید از طریق منوی روی گوشی این کار را انجام دهید. ابتدا باید وارد منوی گوشی پاناسونیک شد و با استفاده از دکمه فلش رو به پایین، گزینه Answering Device را انتخاب کرد. در ادامه باید در صفحه باز شده گزینه Answer on را انتخاب و به این ترتیب منشی تلفن پاناسونیک را فعال کرد. اگر روی پایه تلفن گزینه ANSWER ON/OFF روشن بود، به این معنی است که منشی تلفن به درستی فعال شده است. به این ترتیب بدون استفاده از کد می توان این قابلیت را در تلفن پاناسونیک فعال کرد. در این خصوص اگر مشکلی در صفحه کلید وجود داشت، می توان با تعمیر صفحه کلید تلفن پاناسونیک مشکل را برطرف کرد.

سایر تنظیمات منشی تلفن پاناسونیک

فعال کردن پیغام گیر تنها بخشی از این تنظیمات است. بخش دیگر تنظیمات پیغام گیر تلفن پاناسونیک مربوط به زمانی است که حافظه تلفن پر شده باشد. در صورت پر بودن حافظه تلفن عبارت Messages Full نمایش داده می شود که باید با استفاده از منوی روی گوشی، با استفاده از گزینه Erase پیغام های اضافی را پاک کرد و حافظه گوشی را خالی کرد. سایر تنظیمات منشی تلفن پاناسونیک مربوط به تنظیم صدای منشی دستگاه و تنظیم اجرای پیغام ها و … می شود.

تنظیم صدای منشی در تلفن های پاناسونیک

یکی دیگر از تنظیمات مد نظر کاربران، تنظیم صدای منشی تلفن پاناسونیک است. به صورت پیش فرض یک صدا برای پیغام گیر انتخاب شده است. اما در صورت تمایل به تغییر آن یا استفاده از صدای خود کاربر به عنوان صدای منشی دستگاه می توان از منوی دستگاه استفاده کرد. بعد از ورود به بخش Answering Device و انتخاب خط مورد نظر، باید گزینه Greeting را انتخاب کرد و وارد این بخش شد. در این جا با انتخاب گزینه Record Greeting، می توان صدای مورد نظر را روی Greeting 1 یا Greeting 2 ضبط کرد. با ضبط صدا و انتخاب گزینه yes به منظور ضبط و انتخاب این صدا برای منشی تلفن، صدای پیغام گیر تلفن پاناسونیک مورد نظر تغییر خواهد کرد.

تنظیم صدای منشی در تلفن های پاناسونیک

نحوه گوش دادن به پیغام ها در گوشی پاناسونیک

بخش دیگر تنظیمات منشی تلفن پاناسونیک مربوط به تنظیم اجرا و پخش پیغام های ضبط شده است. برای گوش دادن به این پیغام های ضبط شده باید از دکمه MESSAGE/2 WAY REC در تلفن های رومیزی استفاده کرد. اگر قصد دارید با شماره کسی که پیغام را گذاشته نیز تماس بگیرید، کافی است در زمان پخش پیغام از دکمه SP-PHONE استفاده کنید. در خصوص پخش پیغام های جدید در گوشی های بی سیم پاناسونیک هم باید از منوی گوشی و کد دستوری #323 استفاده کنید. همچنین در منوی گوشی و گزینه Answering Device نیز می توان با استفاده از بخش Play New Message، پیغام جدید را پخش کرد و گوش داد. دکمه Previous برای گوش دادن مجدد به یک پیام استفاده می شود و دکمه Next هم برای رفتن به پیام بعدی کاربرد دارد. این موارد مهم ترین گزینه ها در تنظیم منشی تلفن پاناسونیک محسوب می شوند. هر گونه ایراد و مشکلی که در این دستگاه ها وجود داشته باشد را می توان با کمک گرفتن از یک مرکز تخصصی تعمیر پاناسونیک مانند مرکز سخت افزار ایران مشکلات این دستگاه ها را برطرف کرد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید