اشتراک گذاری

باد گرم کولر گازی

اغلب افرادی که از کولر گازی استفاده می کنند، قطعا در مقاطعی با مشکل باد گرم کولر گازی مواجه شده اند. از آنجا که در فصل تابستان استفاده از کولر یکی از ضروریات است، این مشکل می تواند ساکنین منزل را کلافه کند. در این مواقع اولین دلیلی که به ذهن افراد می رسد، نیاز به شارژ مجدد کولر گازی است. اما باید بدانید علاوه بر شارژ گاز کولر، دلایل دیگری نیز می تواند این مشکل را ایجاد کند. در این مبحث قصد داریم به دلایل وجود باد گرم در کولر گازی و راهکار هایی جهت تعمیر کولر گازی پاناسونیک و رفع این مشکل اشاره کنیم. ما را همراهی نمایید.

مهم‌ ترین علت مشکل باد گرم کولر گازی

مهم‌ ترین علت مشکل باد گرم کولر گازی

زمانی که مشکل باد گرم کولر گازی را پیگیری می کنید، اولین دلیلی که با آن مواجه می شوید، عدم سرویس دوره ای منظم و تعمیر و نگهداری کولر گازی است. در صورتی که سرویس دوره ای کولر گازی به موقع انجام نشود، می تواند قطعات آن را دچار خرابی و فرسودگی کند.

از این رو سرویس نکردن کولر گازی به مرور زمان مشکلات مختلفی را در دستگاه ایجاد می کند و باید به دنبال رفع علت باد گرم در آن باشید. اما لازم است در ادامه دلایلی را که باعث تولید باد گرم در کولر گازی می شوند، بررسی کنیم.

اگه نمیدونی علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی پاناسونیک چیه؟حتما بخونش خیلی بهت کمک میکنه  

دیگر دلایل باد گرم و خنک نکردن کولر گازی

در این بخش علت های وجود مشکل خنک نکردن کولرگازی و راهکار های رفع آن را بررسی می کنیم تا بدانیم در این مواقع چه اقدامی باید کرد. چنانچه با دلایل بروز این مشکل آشنایی داشته باشید، بهتر می توانید با آن مواجه شده و نسبت به حل مشکل اقدام کنید.

نداشتن برنامه منظم برای سرویس و تعمیر دوره ای کولر گازی

زمانی که با مشکل باد گرم کولر گازی مواجه می شوید، اولین مسئله ای که توسط تعمیرکاران و متخصصان به آن اشاره می شود، عدم وجود برنامه منظم و دوره ای برای سرویس و نگهداری از کولر گازی است. برخی افراد گمان می کنند پس از نصب و راه اندازی کولر گازی می توانند بدون نگرانی از آن استفاده کنند.

اما لازم است بدانید برای اینکه بتوانید شاهد عملکرد صحیح و بهینه کولر گازی باشید، باید برنامه ای سالیانه و منظم داشته باشید تا بتوانید از دستگاه بدون دردسر استفاده کنید. چنانچه بازدید از کولر گازی و سرویس منظم آن انجام نشود، باعث نشستن گرد و غبار بر روی تجهیزات و قطعات الکترونیکی دستگاه شده و همین مسئله دقت عملکرد دستگاه شما را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

راهکار رفع مشکل : همانطور که در گذشته با آغاز فصل گرما کولر های آبی را مورد بررسی قرار می دادید و در صورت نیاز قطعات آن را تعمیر و یا تعویض می کردید، لازم است برای کولر گازی نیز این اقدامات را انجام دهید تا در حین استفاده با مشکلاتی از قبیل باد گرم کولر مواجه نشوید.

مسدود شدن فیلتر هوا در کولرگازی

از دیگر علت های مشکل باد گرم کولر گازی، کثیفی و گرفتگی فیلتر هوا است. زمانی که فیلتر هوا پس از گذشت مدتی گرد و غبار بگیرد، باعث گرم شدن باد کولر گازی پاناسونیک می شود. چرا که به دلیل وجود ذرات گرد و غبار، فرایند جریان هوا درون کولر گازی کند می شود.

همین مسئله باعث برفک زدن کویل های خنک کننده جریان هوا شده و به مرور این برفک ها از جریان هوا به درون کولر جلوگیری می کنند. هنگامی که جریان هوا به راحتی در کویل های خنک کننده حرکت نکند، شاهد خواهید بود که باد کولر گازی گرم می شود و باید به دنبال عیب یابی و تعمیر آن باشید.

رفع مشکل مسدود شدن فیلتر هوا  : چنانچه با کثیفی فیلتر هوا در کولر گازی مواجه شدید، باید سریعا آن را تعویض کرده و یا فیلتر هوا را با محلول سرکه و آب و به کمک برس تمیز کنید.

کمبود گاز اسپیلت کولرگازی

کمبود گاز کولر گازی یکی از دلایلی است که باعث ایجاد مشکل باد گرم کولر گازی می شود. از آنجا که کولر گازی از طریق این گاز خنک می شود، لازم است گاز آن را مجددا شارژ کرد. چرا که در صورت کمبود گاز، دستگاه به درستی کار نمی کند و نمی تواند فضا را به خوبی خنک کند.

رفع مشکل کمبودگاز کولرگازی : این مشکل باید توسط متخصصان تشخیص داده شود و پس از بررسی مشکل، نسبت به رفع نشتی گاز کولر و یا شارژ مجدد آن اقدام کنند.

از کار افتادن فن یا موتور فن

خراب شدن فن کولر گازی و یا سوختن موتور آن، یکی از علت های بروز مشکل باد گرم کولر گازی است. چنانچه در کولر گازی فن آن دچار قطعی سیم و یا سوختگی موتور شده باشد، وظیفه تولید و انتقال هوا به درستی انجام نمی شود و در نهایت باعث ایجاد باد گرم می شود.

رفع مشکل فن کولرگازی : برای بررسی و تشخیص این مشکل باید از تکنسین هایی که مهارت کافی دارند، کمک گرفت. پس از عیب یابی توسط کارشناسان، باید در جهت تعمیر کولر گازی و رفع مشکل فن دستگاه اقدام کنند.

خرابی کمپرسور در کولر گازی

یکی از بخش های مهم کولر گازی کمپرسور آن است که وظیفه آن منتقل کردن و گردش گاز است. در صورتی که شما تمایل دارید کولر گازی خنک کنندگی بالایی داشته باشد، باید به دنبال یک دستگاه با کمپرسور قوی باشید. پس در صورت خرابی کمپرسور با مشکل باد گرم کولر گازی مواجه می شوید.

با توجه به اینکه کمپرسور یک قطعه گران قیمت و مهمی در کولر گازی است، زمانی که با مشکل مواجه می شود، باید سریعا دستگاه را خاموش کرد تا از آسیب گسترده این قطعه به سایر قسمت های کولر گازی جلوگیری کرد.

راهکار رفع مشکل : برای رفع این مشکل در کولر گازی باید از متخصصان در این زمینه کمک گرفت تا بتوانند به درستی دستگاه را عیب یابی کرده و در جهت تعمیر کولر گازی panasonic اقدام کنند.

این مقاله را از دست ندهید : نحوه فعال کردن گرمایش کولر گازی

مناسب نبودن ظرفیت کولرگازی

زمانی که اقدام به خرید کولر گازی می کنید، لازم است با توجه به متراژ فضای مورد نظر خود، ظرفیت مناسب برای دستگاه انتخاب نمایید. در صورتی که ظرفیت کولر گازی با متراژ فضایی که دستگاه را در آن قرار می دهید تناسب نداشته باشد، قطعا با مشکل باد گرم کولر گازی مواجه می شوید.

در این شرایط در حقیقت دستگاه هیچ ایرادی ندارد. بلکه صرفا قدرت و توانایی خنک کردن محیطی با این متراژ را ندارد. برای اینکه از بروز این مشکل جلوگیری کرد، باید هنگام خرید با افراد خبره و کارشناس مشورت کرد و ظرفیتی متناسب با متراژ فضای مورد نظر را خریداری کرد.

مناسب نبودن ظرفیت کولرگازی

تنظیم نبودن ترموستات کولرگازی

یکی از علت هایی که باعث مشکل باد گرم کولر گازی می شود، تنظیم نا درست ترموستات دستگاه است. ترموستات می تواند دمای محیط را تنظیم کند. در صورتی که ترموستات با مشکل روبرو شود و یا تنظیمات آن به درستی انجام نشود، قادر نخواهد بود دمای محیط را تشخیص دهد. بنابراین دیگر خاصیت خنک کنندگی را از کولر گازی شاهد نخواهید بود.

خرابی برد کولر گازی

چنانچه برد کولر گازی با خرابی مواجه شود، مشکل باد گرم کولر گازی رخ می دهد. برد کولر گازی بخش مهمی است که می تواند کلیه فرمان هایی که به دستگاه داده می شود، تجزیه و تحلیل کرده  و به بخش مورد نظر ارسال کند. در حقیقت تمام فرمان هایی که توسط کاربر و از طریق ریموت کنترل به دستگاه داده می شود، توسط برد ارسال می شوند.در صورتی که برد دستگاه و خازن ها دچار مشکل باشند، عملکرد فن، کمپرسور، کندانسور و غیره همگی مختل می شوند. در نتیجه کولر گازی خاصیت خنک کنندگی خود را از دست می دهد.

راهکار رفع مشکل برد کولرگازی : برای اینکه بتوان کولر گازی را عیب یابی کنید، باید از کارشناسان کمک بگیرید. آن ها با مراجعه به محل می توانند تمامی قطعات و خازن ها را مورد بررسی قرار دهند و در صورت نیاز آن‌ ها را تعمیر یا تعویض کنند.

پوشیده بودن کندانسور کولر گازی

در برخی مواقع برای اینکه از خرابی کندانسور در فصل زمستان جلوگیری کنند، روی آن را با پارچه یا پلاستیک می پوشانند. اما در تابستان آن را خارج نمی کنند. به این ترتیب کندانسور قادر به خروج باد گرم نیست و مشکل باد گرم کولر گازی رخ می دهد.

راهکار رفع مشکل : قبل از روشن کردن کولر گازی بهتر است آن را سرویس کنید و پنل خارجی آن که در فضای بیرونی منزل قرار دارد، بررسی کنید تا از بروز هر گونه مشکل جلوگیری شود.

معیوب بودن خازن های کولرگازی

یکی از دلایلی که باعث ایجاد مشکل باد گرم کولر گازی می شود، خرابی خازن ها است. هنگام راه اندازی کولر گازی در فصل تابستان باید خازن های آن را بررسی کرد و در صورت خرابی توسط یک تکنسین عیب یابی شوند. از آنجا که نمی توان خازن های معیوب را تعمیر کرد، باید نسبت به تعویض این قطعه اقدام کرد.

تابش مستقیم نور خورشید به کندانسور کولر گازی

کندانسور یا پنل خارجی که در فضای باز بیرون نصب می شود، ممکن است در معرض تابش مستقیم نور خورشید باشد. در این صورت می تواند باعث بروز مشکل باد گرم کولر گازی شود. بنابراین هنگام نصب و راه اندازی کولر گازی باید محل نصب مناسب کندانسور را انتخاب کنید و آن را در مکانی که سایبان دارد، نصب نمایید.

شکستن لوله های مسی کولر گازی

در پنل خارجی و داخلی کولر گازی لوله های مسی وجود دارد که قادر هستند گاز را منتقل کنند. در برخی مواقع به دلیل ترک خوردگی، شکستن و یا مسدود شدن لوله های مسی توسط ذرات گرد و غبار، فرایند انتقال گاز با مشکل مواجه می شود. بنابراین هوای خنک به درستی جابجا نمی شود و مشکل باد گرم کولر گازی اتفاق می افتد.

در صورت وجود مشکل باد گرم در کولر گازی باید چه کرد؟

در صورتی که با مشکل باد گرم کولر گازی مواجه شدید، ابتدا باید سریعا آن را خاموش کنید. چرا که کار کردن کولر ممکن است باعث گسترده شدن مشکل و خرابی سایر قطعات دستگاه شود. در چنین شرایطی هزینه تعمیر کولر گازی و یا تعویض قطعات آن بسیار بالا می رود.

به این ترتیب می توانید سریعا با نمایندگی معتبر تعمیرات کولر گازی تماس بگیرید تا در اسرع وقت جهت تعمیر به محل مراجعه کنند و با عیب یابی و تشخیص صحیح مشکل، شما را در داشتن دستگاهی سالم با عملکردی درست یاری کنند.

5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید