اشتراک گذاری

چرا تلویزیون داغ می شود؟

داغ شدن تلویزیون مشکل رایجی است که می تواند برای انواع و اقسام تلویزیون های موجود در بازار از جمله تلویزیون های پاناسونیک رخ دهد. مهم نیست که مدل تلویزیون شما چیست، داغی بیش از حد تلویزیون در طولانی مدت باعث خرابی کلی دستگاه خواهد شد. 

معمولا معضل داغ شدن تلویزیون پاناسونیک دارای دو ریشه ی کلی است: استهلاک و بی احتیاطی کاربر. شاید نتوان استهلاک، افت کیفیت تلویزیون و ضعیف شدن قطعات مختلف تلویزیون را کنترل کرد. اما بی احتیاطی کاربر و عدم توجه به مدت زمان روشن بودن تلویزیون موضوع مهمی است که باید به آن دقت داشته باشید. در ادامه به تشریح جنبه های کلی داغی بیش از حد تلویزیون می پردازیم.

داغ شدن تلویزیون

حالت های مختلف مشکل داغ شدن تلویزیون پاناسونیک

مشکل داغ شدن تلویزیون بسته به نوع تلویزیون دارای سه حالت مختلف است:

داغی بیش از حد تلویزیون ال ای دی

یکی از دلایل ساخت تلویزیون های ال ای دی، مبارزه با مشکل داغ شدن تلویزیون بوده است. خوشبختانه این هدف در تلویزیون های پاناسونیک به تحقق پیوسته است. داغ شدن تلویزیون های ال ای دی به ندرت اتفاق می افتد. این تلویزیون ها به گونه ای طراحی شده اند که مصرف انرژی کمتری در برابر دستگاه های نسل قبلی خود یعنی تلویزیون های پلاسما و ال سی دی داشته باشند. 

بک لایت موجود در تلویزیون ال ای دی ظرافت ساختاری بالایی دارد که براساس تکنولوژی لامپ های ال ای دی به فعالیت می پردازد. علاوه بر این فلت موجود در تلویزیون نیز جایگاه مناسب تری در مقایسه با تلویزیون های ال سی دی دارد. اما به هر حال اگر شاهد داغی تلویزیون هستید، دستگاه را خاموش کرده و با نمایندگی رسمی پاناسونیک تماس حاصل فرمایید.

داغ شدن بدنه ی تلویزیون ال سی ادی

تلویزیون های ال سی دی پاناسونیک و یا سایر برندهای موجود در بازار توسط لامپ های فلورسنت به پخش تصاویر در پنل می پردازند. در واقع بک لایت تلویزیون ال سی دی به دلیل وجود لامپ های فلورسنت می تواند با مشکل تولید گرما رو به رو شود. این لامپ ها مانند لامپ های عادی داغ می شوند. درنتیجه باید برای مبارزه با مشکل داغ شدن تلویزیون ال سی دی پاناسونیک حتی الامکان استفاده ی طولانی مدت از بک لایت را کنسل کرد. 

از طرفی نباید فراموش کنید که خرابی لامپ های فلورسنت نیز در افزایش حرارت تولیدی تلویزیون دخیل است. گاهی حتی ممکن است حرارت های تولیدی در حدی باشند که تعویض بک لایت برای تداوم استفاده از تلویزیون ضرورت یابد.

داغی بیش از حد تلویزیون پلاسما

اگر قرار باشد بین تلویزیون های مختلف یک تلویزیون با گرمای درونی بیشتری رو به رو باشد، نوع تلویزیون مذکور پلاسما خواهد بود. درصد احتمال پیدایش مشکل داغ شدن تلویزیون در تلویزیون های پلاسما از دو مدل ال سی دی و ال ای دی بیشتر است. البته این تلویزیون ها مزیت های فراوانی دارند. برای مثال عمق اجزای تاریک و مشکی رنگ تصاویر قابل پخش از تلویزیون، زیبایی بی نظیری در نمایشگر تلویزیون پلاسما دارد. 

این موضوع توانسته به راحتی طرفداران بسیاری را برای تلویزیون های پلاسما به دست آورد. در هر صورت باید بدانید که داغی اندک بدنه ی تلویزیون پلاسما کاملا نرمال است. اما اگر تلویزیون در حدی داغ شده که لمس یک ثانیه ای ان هم غیر ممکن است؛ با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی پاناسونیک تماس حاصل فرمایید.

تعمیر مشکل داغی بیش از حد تلویزیون پاناسونیک

همان طور که اشاره شد، داغ شدن تلویزیون امری طبیعی است. اما اگر قرار باشد شدت زیادی داشته باشد باید بدون فوت وقت از سرویس های تعمیر تلویزیون در محل استفاده کنید. خرابی بک لایت و داغی بیش از حد تلویزیون با بی توجهی و تداوم استفاده از تلویزیون شدت گرفته و به افزایش هزینه های تعمیراتی و نیز سرایت خرابی از قطعه ای به قطعه ی دیگر ختم خواهد شد. 

برای مبارزه با اختلالات بک لایت و رفع مشکل داغی مرتبط یک تماس تلفنی کوتاه با واحد پشتیبانی نمایندگی رسمی پاناسونیک کافی است. لازم به ذکر است که در صورت نیاز به تعویض بک لایت به طور حتم از نمونه ی اورجینال مشابه با مدل تلویزیون استفاده خواهد شد. کافی است با ما تماس بگیرید و درخواست خود را مبنی بر دریافت سرویس های تعمیر در محل ثبت کنید.

3.2/5 (4 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید