اشتراک گذاری

جرم گیری ماشین لباسشویی پاناسونیک

جرم گیری ماشین لباسشویی پاناسونیک، همچون دیگر برندها انجام می شود و در ادامه این مقاله، با مراحل و نحوه انجام آن آشنا می شوید. اگر رسوب زدایی ماشین لباسشویی به موقع و به شکل درست انجام شود، تا حد زیادی از خرابی دستگاه و فرسودگی زودهنگام قطعات آن جلوگیری می کند. 

حتی با جرم زدایی ماشین لباسشویی پاناسونیک و هر برند دیگری، از شر بوی بد داخل دستگاه هم خلاص می شوید. در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر جرم گیری ماشین لباسشویی پاناسونیک، می توانید از تیم تعمیرات ماشین لباسشویی در نمایندگی پاناسونیک مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

چه موقع اقدام به جرم گیری ماشین لباسشویی پاناسونیک کنیم؟

برای افزایش طول عمر لباسشویی و ارتقا و بهبود عملکرد آن، بهتر است که هر چند وقت یک بار، آن را رسوب زدایی کنید. اگر متوجه شدید که لباسها پس از شستشو، چرک مرده می شوند، یعنی زمان جرم گیری لباسشویی پاناسونیک شما فرا رسیده است. 

این بدان معنی است که لباس تمیز نشده و رد لکه ها و آلودگی ها در آنها پیداست. بو گرفتن لباسشویی هم نشان دهنده آن است که دستگاه نیاز به جرم زدایی دارد. وقتی باکتری ها مدت زیادی در منافذ ماشین و فیلترها باقی بمانند، به مرور بوی بدی تولید می کنند و ممکن است حتی لباسها هم پس از شستشو همین بو را به خود بگیرند. 

درهریک از این موارد، باید جرم گیری ماشین لباسشویی پاناسونیک را در اولویت قرار داده و هرچه زودتر، این کار را انجام دهید. در غیر این صورت، ممکن است باکتری های تولید شده موجب بیماری شما شوند.

جرم گیری ماشین لباسشویی پاناسونیک

ابزار مورد نیاز برای رسوب زدایی ماشین لباسشویی پاناسونیک

برای جرم گیری ماشین لباسشویی panasonic و دیگر برندها بهتر است از ابزار و تجهیزات مخصوص استفاده کنید. یک محلول جرم گیر، اولین و مهم ترین چیزی است که به آن نیاز دارید. همچنین می توانید این محلول را در خانه، با استفاده از سرکه، جوش شیرین و آب تهیه کنید. 

البته محلول های آماده هم در بازار وجود دارند. همچنین باید یک اسفنج داشته باشید که با استفاده از آن بخش های مختلف ماشین را تمیز کنید.

نحوه جرم گیری لباسشویی پاناسونیک

در اولین گام جرم گیری ماشین لباسشویی پاناسونیک، به مقدار مساوی، آب و جوش شیرین را با هم ترکیب کنید. بعد این محلول را در لباسشویی ریخته و به میزان چهار برابر، سرکه به آن اضافه کنید. سپس آب داغ با درجه بالا را به آن اضافه کرده و ماشین را روشن کنید تا یک چرخه شستشو را انجام دهد. پس از پایان چرخه شستشو، ماشین را از برق بکشید و درب آن را باز کنید. 

دیگ و لاستیک درب را با استفاده از اسفنج، به خوبی خشک کنید تا هیچ گونه رطوبتی در آن باقی نماند. معمولا پس از طی این مراحل، رسوب ها پاک می شوند؛ مگر این که آلودگی زیاد باشد که در این صورت، باید از شوینده های قوی تر استفاده کنید.

روش دوم رسوب زدایی لباسشویی panasonic

  1. دریچه پودر را باز کنید.
  2. با استفاده از مواد شوینده مناسب مانند جوش شیرین، قرص جرم گیری، پودر جرم گیری و … و به کمک مسواک یا فرچه، جرم محفظه را به خوبی پاک کنید.
  3. محفظه پودر را بشویید و آن را جایی قرار دهید که کاملا خشک شود.
  4. با کمک دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی، محل نصب فیلتر را پیدا کنید.
  5. در ادامه مراحل جرم گیری ماشین لباسشویی پاناسونیک، فیلتر را بیرون آورده و اشیا موجود در آن را بیرون بریزید.
  6. فیلتر را به خوبی شستشو دهید.
  7. حالا لاستیک دور درب را نیز به خوبی تمیز و خشک کنید.
  8. در نهایت باید دیگ را با استفاده از محلول شوینده (مثل روش اول) به خوبی پاکسازی کنید.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید